Lietuvoje

2021.11.25 16:06

Verslininkas, įtariamas siūlęs kyšį Neringos merui, suimtas mėnesiui: baiminamasi, kad asmuo gali pasislėpti

atnaujinta 16.23
Radvilė Rumšienė, LRT.lt, BNS2021.11.25 16:06

Ketvirtadienį prokurorai teismo paprašė mėnesiui suimti verslininką, kuris, kaip įtariama, bandė papirkti Neringos merą Darių Jasaitį. Klaipėdos apylinkės teismas šį prašymą tenkino. BNS žiniomis, minimas verslininkas yra Tomas Petras Radikas.

Verslininkas suimtas mėnesiui, jo advokatui toks terminas – nesuprantamas

„Suėmimas vienam mėnesiui. Manome, kad gali bandyti bėgti ir slėptis, o taip pat trukdyti procesui, bandydamas paveikti liudytojus, kurie byloje dar neapklausti“, – žurnalistams sakė Klaipėdos apylinkės teismo pirmininkas Svajūnas Bliudsukis.

Teisėjas neatskleidė, kiek dar gali būti apklaustų liudytojų šioje byloje, tai jau prokurorų ir tyrėjų sprendimai.

„Keletas tikrai dar yra, kurie turėtų būti apklausiami“, – patikslino teisėjas.

Įtariamo verslininko advokatas prieš teismo posėdį stebėjosi, kad prokurorai paprašė tokios kardomosios priemonės.

Anot jo, įtariamasis iki šiol reikalų su teisėsaugą nėra turėjęs.

„Prokurorai prašė kardomosios priemonės suėmimo vienam mėnesiui. Tarptautinės institucijos Lietuvai turi priekaištų dėl pernelyg dažnų taikomų suėmimų, tikimės, kad teismas atsižvelgs į EŽTT formuojama praktiką ir neskirs už nesunkų nusikaltimą, neteistam asmeniui tokios griežtos kardomosios priemonės“, – žurnalistams sakė įtariamojo advokatas Andriejus Melkovas.

Pasak jo, verslininkui pareikšti įtarimai dėl galimo papirkimo.

Advokatas neatskleidė, kas yra jo klientas, tik patvirtino tai, kad tai, kaip minėta anksčiau, Panevėžio bei Šiaulių regionų verslininkas.

„Įvairios sritys. Negaliu atskleisti duomenų tokių. Mano tikslas padėti šioje byloje, kad nebūtų skirta griežčiausia kardomoji priemonė“, – sakė advokatas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, papirkėjas, Panevėžio ir Šiaulių krašto verslininkas, pasiūlė Neringos merui 10 tūkst. eurų kyšį.

Verslininkui pareikšti įtarimai dėl papirkimo.

Bandė įsiūlyti kyšį merui

LRT.lt primena, kad teisėsauga įtaria, kad už galbūt neteisėtą atlygį verslininkas, atstovaudamas vienam bendrovės „Neringos vanduo“ organizuoto aukciono dalyviui, siekė, kad tarp savivaldybės bendrovės ir aukciono dalyvių būtų sudaryta taikos sutartis.

Taip pat siekta, kad bendrovė „Neringos vanduo“ su aukciono dalyviu sudarytų nekilnojamojo turto, esančio Neringoje, apie 200 tūkst. eurų vertės pirkimo-pardavimo sutartį.

STT primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, vykdydamas savo pareigą, numatytą Korupcijos prevencijos įstatymą, per įmanomai trumpiausią laiką privalo pranešti apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, jei jis gavo duomenų, liudijančių šios veikos padarymą, arba pats stebėjo ar kitaip fiksavo šios veikos padarymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt