Lietuvoje

2016.11.21 10:11

Orų pokyčiai – artėjant savaitgaliui

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.21 10:11

Artėjant savaitgaliui orai darysis vis drėgnesni ir vėsesni, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikas Vytautas Sakalauskas. 

Pirmadienį gūsingas pietų, pietryčių vėjas nenuslūgs, jo gūsiai prie jūros ir kai kuriuose pietiniuose, rytiniuose rajonuose išliks 15–18 m/s greičio. Tačiau jau nebepasirodys lietus ir temperatūra bus 6–9 laipsniai šilumos. Vakarų Lietuvoje ji kai kur pakils ir iki 10 laipsnių šilumos.

Antradienį gali būti vienu kitu laipsneliu vėsiau. Naktį rytiniuose rajonuose temperatūra svyruos apie nulį, o Vakarų Lietuvoje ji išliks teigiama  – 0–3, prie jūros – ir 4–5 laipsniai šilumos. Panaši situacija bus ir dienomis: 3–5 laipsniai šilumos bus Rytų Lietuvoje, o 6–8 laipsniai šilumos – Vakarų Lietuvoje. Vėjas truputį nurims ir jo greitis bus 7–12 m/s“, – prognozuoja V. Sakalauskas.

Trečiadienį vėl vienu kitu laipsneliu temperatūra bus mažesnė Rytų Lietuvoje – naktį ten gali pašalti ir formuotis plikledis, o vakaruose temperatūra išliks teigiama. Dieną vakaruose bus 6–8, o rytuose – 3–5 laipsniai šilumos. Lietus taip pat nepasirodys. 

Antroje savaitės pusėje orai jau vės. Ketvirtadienį iš vakarų atplauks daugiau debesų ir dieną vietomis (didesnė tikimybė – vakariniuose, šiauriniuose rajonuose) galima tikėtis lietaus, o naktį – rūko. Neigiamos temperatūros turėtų pasitraukti ir žemiausia temperatūra ketvirtadienio naktį prognozuojama 1–6 laipsniai šilumos. Debesys dieną trukdys įšilti orui, tad temperatūra bus 3–8 laipsniai. 

Artėjant savaitgaliui orai darysis vis drėgnesni, o temperatūra kasdien po vieną kitą laipsnelį bus vis žemesnė tiek naktimis, tiek dienomis.