Lietuvoje

2021.11.25 13:10

Bilotaitė užsiminė apie pokyčius VRM įstaigų tinkle: reabilitacijos paslaugas gauna labai nedidelė pareigūnų dalis

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.11.25 13:10

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė neslepia, kad ministerija planuoja pokyčius jai pavaldžių įstaigų tinkle. Anot ministrės, analizė rodo šio tinklo spragas – pavyzdžiui, kad tam tikras paslaugas gauna itin nedidelė dalis pareigūnų.

Apie Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldume esančių įstaigų ateitį A. Bilotaitės ketvirtadienį, Vyriausybės valandos metu Seime, klausė opozicinės frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Stončaitis. Jis teiravosi, ar pareigūnai ir toliau gali tikėtis reabilitacijos paslaugų užtikrinimo bei baiminosi, kad šias paslaugas teikiančios įstaigos gali būti uždarytos.

„Tai būtų griovimas pačios sistemos“, – perspėjo A. Stončaitis.

Vidaus reikalų ministė A. Bilotaitė pabrėžė, kad šiuo metu reabilitacijos, kitos paslaugos pareigūnams ir toliau yra teikiamos. Anot jos, pavyzdžiui, jau 400 pasieniečių pasinaudojo specialia „atokvėpio programą“.

Ji teigė, jog šiuo metu ministerija vertina savo pavaldume esančių įstaigų tinklą. A. Bilotaitė neatkleidė, kurios įstaigos toliau dirbs, o kurios gali būti uždarytos ar sujungtos su kitomis, tačiau pabrėžė, kad pokyčių bus imtąsi.

„Manau, kad šiandien pasakyti, kokie yra mūsų planai, tikrai nenorėčiau, nes mes vertiname, analizuojame ir artimiausiu metu mes pristatysime savo tolimesnes perspektyvas, nes norime, kad tas paslaugas, kurių verti mūsų pareigūnai, jas ir gautų, o ne šiaip kad dėl pliuso būtų ir kad tas paslaugas gautų kaip galima didesnis pareigūnų skaičius, nes šiuo metu mes esame pasidarę tam tikrą analizę ir matome, kad mūsų įstaigos, esančios mūsų pavaldume, tikrai labai nedidelei daliai pareigūnų suteikia tas paslaugas“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt