Lietuvoje

2021.11.25 10:55

Razma siūlo, kad į Seimą politikai patektų tik su galimybių pasu arba neigiamu COVID-19 testu

atnaujinta 14.04
LRT.lt, BNS2021.11.25 10:55

Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma parengė Seimo statuto pataisas, kuriomis numatoma, kad į parlamento rūmus galėtų patekti tik galimybių pasą arba neigiamą COVID-19 testą turintys parlamentarai.

J. Razmos parengtose pataisose numatoma, kad į Seimo rūmus patekti galėtų tik parlamentarai, pateikę dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.

Kitaip tariant, Seimo nariai turėtų pateikti arba galimybių pasą, arba galiojantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Tokia tvarka galiotų tik tuomet, kai šalyje yra paskelbta ekstremali situacija dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės arba Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka paskelbus karantiną.

„Jeigu Seimo narys negali dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateikia <...> nurodyto dokumento, laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties“, – rašoma projekte.

Imuniteto turėjimą arba neigiamą COVID-19 testą patvirtinantis dokumentas būtų reikalingas ir uždarose patalpose organizuojamiems susitikimams su rinkėjais.

„Seimo narių patekimui į Seimo rūmus, darbui Seimo posėdžių salėje ir kitose uždarose patalpose, taip pat ne nuotoliniu būdu organizuojamiems susitikimams su rinkėjais nėra nustatyta specialių reikalavimų, kurie užtikrintų dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos likvidavimo priemones ir saugias Seimo narių bei kitų Seimo rūmuose dirbančių asmenų darbo sąlygas. Projektu siekiama pašalinti šias teisinio reguliavimo spragas. <...>

Projektu siekiama užtikrinti vienodą Seimo narių ir kitų asmenų teisių bei pareigų reguliavimą ir saugias Seimo narių bei kitų Seimo rūmuose dirbančių asmenų darbo sąlygas.“, – nurodoma aiškinamajame rašte.

Seimo pirmasis vicepirmininkas teigė, jog jo siūloma tvarka neturėtų „kažkaip esmingai sutrukdyti Seimo nariui atlikti pareigą“, nes ir pasisakantys prieš skiepus galėtų patekti į Seimą, tik turėtų pasidaryti testą – kaip ir visi žmonės.

„Net tas Seimo narys, kuris yra keisto protesto prieš skiepus (atstovas), jis gali atlikti testą, kaip numatyta operacijų vadovo ir Vyriausybės teisės aktuose, ir įeiti į Seimo rūmus“, – pažymėjo J. Razma.

Seimo valdybai svarstant tvarką dėl galimybių paso reikalavimo iš lankytojų ir darbuotojų buvo aptarta galimybė jo reikalauti ir iš parlamentarų, tačiau konstatuota, kad valdyba neturi įgaliojimų parlamentarams užverti durų į jų darbo vietą.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tuomet teigė, kad pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą tokia tvarka dėl Seimo narių galėtų būti nustatoma tik pakeitus Seimo statutą.

Tokiam J. Razmos siūlymui dar turės pritarti patys Seimo nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt