Lietuvoje

2021.11.25 10:12

Šimašius apie STT tyrime minimus savivaldybės darbuotojus: įtarimų turėjau

atnaujinta 10.32
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.11.25 10:12

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pranešus apie vykdomą tyrimą dėl galimos tarpinstitucinės nusikalstamos schemos, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius patikino, kad tarp įtariamųjų nėra jo artimos politinės aplinkos žmonių.

Sostinės meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį ryte surengtoje spaudos konferencijoje sakė buvęs informuotas apie įsibėgėjusį tarpinstitucinį tyrimą. Kaip dėstė meras, tyrimo metu aiškinamasi situacija, kai žmonės, norėdami atlikti teisėtus veiksmus, buvo įvelti į įvairias biurokratines pinkles.

Šimašius apie STT tyrime minimus savivaldybės darbuotojus: įtarimų turėjau, tais asmenimis nebuvo visiško pasitikėjimo

Jis patvirtino, kad tarp tyrime figūruojančių asmenų yra Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų.

„Daugiau tyrimo detalių komentuoti negaliu. <...> Iš savo pusės galiu tik pasakyti vienareikšmiškai, ką darome, tai padedame visaip [teisėsaugos] institucijoms. Aišku, sveikinu jas, kad ėmėsi tų dalykų, apie kuriuos puse lūpų buvo šnekama dešimtmečius“, – kalbėjo R. Šimašius.

Jis teigė besidžiaugiantis, kad tarp žmonių, kuriems pareikšti įtarimai, nėra nė vieno žmogaus, kurį jis pats atsivedė į politinę komandą.

„Nėra mano politinio pasitikėjimo žmonių, nėra nė vieno žmogaus, kuris, man vadovaujant savivaldybei, būtų kilęs karjeros laiptais ar apskritai būtų pradėjęs dirbti man esant meru.

Tai liekamieji reiškiniai, kuriuos turime, kurie, matome, yra likę. Dar kartą linkiu sėkmės ir visaip padėsim pareigūnams, kad Lietuva būtų švaresnė“, – komentavo meras.

R. Šimašius sakė, kad STT vadovas informavo, kad tyrime figūruoja bent keletas savivaldybės darbuotojų, o taip pat ir daugelio kitų institucijų darbuotojų. Visgi jis teigė turimos informacijos detaliau negalintis komentuoti.

Tikrai džiaugiuosi, kad ne tik nėra nė vieno žmogaus iš mano komandos, bet ir tokio, kuris būtų pradėjęs dirbti per paskutinius šešerius metus.

R. Šimašius

„Man buvo labai svarbu pažiūrėti į savo aplinką, į žmones, kuriuos atsivedžiau į savivaldybę, kuriais pasitikiu. Tikrai džiaugiuosi, kad ne tik nėra nė vieno žmogaus iš mano komandos, bet ir tokio, kuris būtų pradėjęs dirbti per paskutinius šešerius metus“, – sakė savivaldybės vadovas.

Primename, kad STT ketvirtadienį pranešė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos statybų priežiūros srityje. Pats R. Šimašius socialiniame tinkle paskelbė, kad šiame tyrime figūruoja ir savivaldybės darbuotojų.

Naujienų agentūros BNS žiniomis, vykstant tyrimui įtarimai pateikti septyniems savivaldybės darbuotojams. R. Šimašius sakė, kad tokia informacija yra „galimai tiesa“. Jis patvirtino, kad tyrimas susijęs su „statybos ir žemės reikalais“ bei nepagrįstu sprendimų vilkinimu, o paskui „nebevilkinimu reikalaujant atlygio“.

Jis sakė buvęs informuotas, kad neteisėti sprendimai nebuvo priimami.

„Galiu pasakyti, kad mačiau labai daug blogo daugelyje situacijų, kai tapau meru prieš 6,5 metų. Nuo to laiko buvo padaryta daug žingsnių. Anksčiau gal ir matydavome, kad korupcijos tyrimai kartais paliesdavo ir aukščiausius vadovus, bet, ačiū Dievui, šiuo metu to nematome. <...>

Įtarimų turėjau. Deja, valstybės tarnyba nėra tokia institucija, kur galima dėl nepasitikėjimo valstybės tarnautoją patraukti ir t. t. Galiu pasakyti tik tiek, kad dalies žmonių, kuriuos palietė tyrimas, pareigos yra sumažėjusios per mano buvimo laiką, galbūt ir dėl to, kad nebuvo visiško pasitikėjimo. Įtarimų buvo, bet aš ne STT, specialių priemonių negaliu naudoti“, – sakė R. Šimašius.

Meras teigė, kad dėl įtarimų darbuotojai arba jau yra nušalinti nuo pareigų, arba bus nušalinti artimiausiu metu.

Pats R. Šimašius sakė nežinantis, kada prasidėjo STT tyrimas, ir teigė, kad jame pats nefigūruoja nei kaip liudytojas, nei kokiu nors kitu statusu.

Spaudos konferencijoje Vilniaus mero buvo paklausta, ar tyrime figūruoja ir viena didžiausių šalies statybų įmonė „Hanner“, tačiau meras šios informacijos nedetalizavo.

LRT.lt susisiekė su „Hanner“ atstovais, tačiau jie kol kas šios situacijos nekomentavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt