Lietuvoje

2021.11.25 09:35

Dobrovolska: apsiginti vien sienos pastatymu neįmanoma

Rugilė Augustaitytė, ELTA2021.11.25 09:35

Naujajame Europos Sąjungos biudžete numačius sienos su Baltarusija apsaugai skirti 6,4 mlrd. eurų, nurodant, kad pinigai negalės būti naudojami fizinio barjero statybai, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska teigia, kad nėra labai svarbu, kokiai apaugai yra numatomas finansavimas. Anot ministrės, vien fiziniu barjeru suvaldyti migrantų krizės neįmanoma, todėl parama kompleksinėms priemonėms taip pat padės užtikrinti saugumą.

„Svarbu pažymėti, kad fizinis barjeras yra labai svarbus elementas, kuris sudaro prielaidas suvaldyti šiuos srautus, bet to padaryti tikrai neįmanoma, jeigu mes kalbėtumėme tik apie sienos pastatymą“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė E. Dobrovolska.

Anot ministrės, dėl to, kad Europos Sąjungos biudžete numatoma lėšas skirti kompleksinėms priemonėms, o ne fizinio barjero statybai, nuogąstauti nereikėtų, nes kitos priemonės taip pat užtikrins saugumą iš vidinės ES sienos.
„Mes dabar jau naudojame išmaniąsias technologijas, kurios leidžia turėti ne tik sieną, bet ir matyti tą judesį, kas kerta sieną, kas mėgina kirsti sieną, ypač svarbi pagalba valstybės sienos apsaugos pareigūnams. Puikiai suprantame, kad niekada neturėsime tiek pajėgumų, kad jie galėtų stovėti vienas šalia kito ištisas paras. Tai, kam planuojama skirti finansus ne tik Lietuvoje, bet ir ES, nėra labai svarbu. Tai yra kompleksinės priemonės, kurios ir leidžia užtikrinti saugumą būtent iš vidinės ES sienos“, – pridūrė ministrė.

ELTA primena, kad antradienį EK vadovė Ursula von der Leyen pranešė, jog naujame Europos biudžete sienų apsaugai numatyta skirti 6,4 mlrd. eurų. Anot EK vadovės, lėšos bus skirtos elektroninio stebėjimo technologijoms, patruliavimui naudojamoms transporto priemonėms, pasieniečių įrangai ir kontrolės punktų statybai, taip pat palydoviniam filmavimui ir ypatingos svarbos infrastruktūrai.

EK pirmininkė pažymėjo, kad ES valstybės privalo „veikti kartu, kad užtikrintų Europos Sąjungos sienų apsaugą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt