Lietuvoje

2021.11.25 08:11

Viceministras: bandymų kirsti sieną vietose, kur įrengta koncertina, nepastebima

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.11.25 08:11

Lietuvos pasienyje su Baltarusija tiesiama koncertina netrukus pasieks 100 kilometrų ilgį, pasak vidaus reikalų viceministro Vitalijaus Dmitrijevo, šiame ruože bandymų kirsti sieną nepastebima. Jo teigimu, žiemiški orai fizinio barjero statybų nesustabdys.

Pirmiausiai aštri viela Lietuvos pasienyje šiemet įtvirtinta buvo ties Druskininkų užkarda, tačiau, kaip aiškino V. Dmitrijevas, nuo to laiko pakeistas koncertinos įrengimo būdas, kuris pasirodė esąs pranašesnis. LRT RADIJUI viceministras ketvirtadienį sakė, kad migrantai pastaruoju metu sienos per koncertiną pereiti nebando.

„Mes tiesėme dvi juostas ir susidūrėme su problema, kad buvo bandymų kirsti būtent per koncertiną, tuomet konsultavomės su kariškiais, kurie turi inžinerines pajėgas šiems tikslams, (...) persprendėme tuos brėžinius ir padarėme šešių juostų piramidę, kuri tikrai sunkiau įveikiama. Dabar kažkokių bandymų ypatingų kirsti tuose ruožuose, kur yra koncertina, mes nematome. Taip, yra priėjimų iš anos pusės prie šio mūsų sprendinio, bandymų kalbėtis su mūsų pasieniečiais, bet bandymų kirsti per koncertiną tikrai nebuvo“, – sakė V. Dmitrijevas.

„Įmonė sudarinėja papildomas sutartis, tie darbai tiesiami, įtraukiami nauji subjektai ir tas tempas vis spartėja“, – laidoje „Ryto garsai“ pridūrė jis.

V. Dmitrijevo teigimu, koncertinos įrengimas „vyksta sklandžiai“ nepaisant to, jog tiekimas nėra toks spartus, kokio geriausiu atveju būtų tikimasi.

„Tiekimo grandinės vis tiek nėra mus tenkinančios, bet yra sudaromos sutartys. Kaip vakar posėdyje minėjo Energetikos ministerijos atstovai, tos sutartys jau yra sudarytos ir antram etapui. Antras etapas – mažiau pavojingi ruožai, tie, kuriuos identifikavome antru prioritetu“, – sakė vidaus reikalų viceministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt