Lietuvoje

2021.11.24 19:37

Trečiąja doze aktyviausiai skiepijasi neringiškiai, pasyviausi – Šalčininkai, jaučiamas priešiškumas, nemotyvuoja ir filmukai

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.24 19:37

Stiprinamąja arba trečiąja doze jau pasiskiepijo 8 procentai gyventojų. Geriausiai skiepijasi neringiškiai, prasčiausiai Šalčininkų gyventojai. Vyriausioji epidemiologė teigia, kad nuo to kaip aktyviai skiepysis gyventojai stiprinamąja doze, priklausys epideminė situacija ir per Kalėdas.

Šalčininkų savivaldybė taip ragina gyventojus skiepytis, sukurti keli agitaciniai filmukai. Tačiau Šalčininkai prasčiausiai skiepijasi pirma, antra doze, paskutiniai ir tarp pasiskiepijusių stiprinamuoju skiepu.

Žinios. Kinijos diplomatas žeria kritiką Lietuvai dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo

„Nuolatos yra tie žmonės kviečiami, bet žmonių tas priešiškas nusistatymas, manau, kurie norėjo, tai tie atėjo pasiskiepijo, pavieniai asmenys eina, per dieną sulaukiame 40-50 žmonių“, – sako Šalčininkų savivaldybės gydytoja Jolanta Černiavskienė.

Į prasčiausiai besiskiepijančiųjų stiprinamąja doze trejetuką patenkanti Skuodo savivaldybė, gali pasidžiaugti, kad ji bent jau nebe juodojoje zonoje. Meras sako, gyventojai neskuba skiepytis trečiąja doze, nes yra nemažai persirgusių.

„Šeštadieniais anksčiau skiepijimas buvo turguje autobusas o dabar turgus yra netoli savivaldybės, tai esame skyrę patalpą, kad šeštadieniais galėtų atvažiavę į turgų, gyventojai, kurie nenori trukdytis darbo metu, galėtų pasinaudoti ta paslauga“, – teigia Skuodo meras Petras Pušinskas.

Sparčiausiai stiprinamąja doze skiepijasi kurortų gyventojai. Neringos savivaldybė ne tik jau paskiepijusi 95 procentus gyventojų, neringiškiai ir stiprinamąja doze skiepijasi aktyviausiai. Meras sako, ypatingų receptų, kaip gyventojus paraginti skiepytis, neturi – darė ką ir kitos savivaldybės.

Vyriausioji epidemiologė teigia trečią savaitę stebinti susirgimų mažėjimą. Tam įtakos gali turėti ir skiepijimasis stiprinamąja doze. Taip pat ir moksleivių atostogos.

„Jeigu neturėsime pakilimo vaikų tarpe ir jeigu tas kalėdinis laikotarpis praeis atsakingai, nes tai tos atsakingiausios vietos ,tai galbūt ta sergamumas išliks tos sėkmingai iš lėto mažėjantis. Būtent žmonių aktyvumas skiepijantis sustiprinančia doze, tai yra tas veiksnys, kuris gali padėti būtent gruodžio laikotarpiu šiek tiek tiesiogiai įtakoti sergamumo rodiklius“, – sako epidemiologė.

Iš didžiųjų miestų gausiausiai stiprinamąja doze skiepijasi Kauno ir Panevėžio gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt