Lietuvoje

2021.11.24 15:58

STT sulaikė verslininką, bandžiusį papirkti Neringos merą Jasaitį, – minima 10 tūkst. eurų suma

atnaujinta 17.45
Ingrida Steniulienė, BNS, LRT.lt2021.11.24 15:58

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė verslininką, kaip įtariama, bandžiusį papirkti Neringos merą Darių Jasaitį. Tyrime minima, jog siūlyto kyšio suma siekia 10 tūkst. eurų.

Verslininkas buvo sulaikytas antradienį, įtarus, kad davė 10 tūkst. eurų kyšį bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui.

„Ir vienas, ir kitas (ir meras, ir „Neringos vandenų“ direktorius – BNS) pranešė Specialiųjų tyrimų tarnybai, jie susisiekė ir bendradarbiauja su Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – BNS trečiadienį sakė STT atstovė Renata Keblienė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, papirkėjas, Panevėžio ir Šiaulių krašto verslininkas, pasiūlė Neringos merui 10 tūkst. eurų kyšį.

„Kyšis buvo pasiūlytas ir Neringos merui, ir „Neringos vanduo direktoriui“, – žurnalistams sakė STT atstovė.

Verslininkui pareikšti įtarimai dėl papirkimo.

„Rytoj prokurorė turės spręsti klausimą dėl kardomųjų priemonių, ar kreiptis dėl suėmimo. Jis vis dar sulaikytas, sulaikytas įvykio vietoje, su perduotu kyšiu – 10 tūkstančių eurų grynųjų pinigų“, – BNS sakė STT atstovė R. Keblienė.

Šiame etape kol kas įtarimai pareikšti vienam asmeniui, tiesa, įtariamųjų ratas tyrimo metu gali plėstis.

Įtariama, kad už galbūt neteisėtą atlygį verslininkas, atstovaudamas vienam bendrovės „Neringos vanduo“ organizuoto aukciono dalyviui, siekė, kad tarp savivaldybės bendrovės ir aukciono dalyvių būtų sudaryta taikos sutartis.

Taip pat siekta, kad bendrovė „Neringos vanduo“ su aukciono dalyviu sudarytų nekilnojamojo turto, esančio Neringoje, apie 200 tūkst. eurų vertės pirkimo-pardavimo sutartį.

STT primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, vykdydamas savo pareigą, numatytą Korupcijos prevencijos įstatymą, per įmanomai trumpiausią laiką privalo pranešti apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, jei jis gavo duomenų, liudijančių šios veikos padarymą, arba pats stebėjo ar kitaip fiksavo šios veikos padarymą.

Neringos meras: užuominos apie kyšį galėjo būti minimos keletą kartų

STT sulaikius verslininką, kuris, kaip įtariama, bandė papirkti Neringos merą Darių Jasaitį, pastarasis sako, kad tiesiog pasielgė pagal įstatymus, o užuominos apie galimą kyši buvo minimos ne vieną kartą.

„Nelabai turiu ir ką papasakoti, tiesiog kreipiausi dėl įtarimų <...> ir tik vakar sužinojau, kad tas pats asmuo, dėl kurio kreipiausi perdavė „Neringos vandenų“ direktoriui lauknešėlį. Tokia mano misija šioje istorijoje ir buvo. Nelabai jaučiuosi kuo nors <...>“, – LRT RADIJUI kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Jis teigė, kad pasirodė, jog pačiam merui kyšio pasiūlymo užuominos buvo sakomos anksčiau, ir, pasak, D. Jasaičio, tai galimai buvo daryta keletą kartų.

„Dėl šventos ramybės parašiau pareiškimą, kad man atrodo, tuom viskas ir baigėsi. Daviau suprasti, kad apie tai negali būti nė kalbos, minčių ir viską darome, kas yra teisiškai ir gražu. Matyt, kad pilietis susirado kitų pašnekovų, tačiau džiaugiuosi, kad ir mūsų įmonės vadovas pasielgė pilietiškai“, – sakė meras.

Pasak Neringos vadovo, įvykus šiam aukcionui visi dalyviai buvo pripažinti neatitinkantys sąlygų, buvo likęs vienintelis dalyvis, kuris siūlė mažiausią kainą ir pripažintas teisėtu, su kuo savivaldybė nesutiko.

Tas sprendimas buvo apskųstas teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt