Lietuvoje

2021.11.24 10:35

Klaipėdos galvos skausmu tapęs „Ole Willassen“ laivas dar kartą skęsta, nuspręsta – jis bus utilizuojamas tiesiog Danės upėje

LRT.lt2021.11.24 10:35

Istorijos su uostamiestyje esančiu laivu „Ole Willassen“, panašu, vis dar nesibaigia. Trečiadienį pradėjus buksyravimo darbus iš Danės upės laivas vėl pradėjo skęsti. Tiesa, istorijos finalas, panašu, bus sprendžiamas įvykio vietoje. Klaipėdos meras praneša, kad rūpesčių keliantis laivas bus utilizuojamas įvykio vietoje.

„Ole Willassen” – šio laivo pavadinimas jau tapo savotišku keiksmažodžiu klaipėdiečiams. Jo skendimo Danės upėje istorija verta atskiros istorijos ir kone vietos Gineso rekordo knygoje - daugkartinis skendimas toje pačioje vietoje“, – socialinėje erdvėje rašo uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Jo teigimu, dar vienas šio laivo grimzdimas į upės dugną – signalas apie tikrąją jo būklę.

„Šiandien toje istorijoje paaiškėjo galutinis sprendimas - tik ką kalbėjau su Danės krantinių operatoriumi ir sutarta dėl to, kad pačiu artimiausiu metu jis bus utilizuojamas vietoje, ką jau seniau buvau siūlęs ne kartą“, – apie naujausias žinias ir „Ole Willassen“ ateities perspektyvas kalba Klaipėdos meras.

LRT.lt primena, kad „Ole Willassen“ laivas Danės upėje skendo jau ne vieną kartą, o sprendimai, ką su juo daryti, nebuvo greitai priimti, kartais tam trukdė ir biurokratinės kliūtys.

Dar praėjusių metų lapkritį netoli Pilies uostelio šis laivas buvo pastebėtas pavojingai pasviręs. Laivas yra aptvertas bonų užtvaromis, kol kas teršalų pėdsakų nematyti. Žmonės per tą incidentą nenukentėjo.

Šią vasarą laivas taip pat pavojingai pasviro ir vos nenugrimzdo į Danės upės dugną.

LRT.lt primena, kad tas pats, 1948 m. pastatytas Norvegijos laivas, Klaipėdoje skendo ir dar anksčiau – 2020 metų spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt