Lietuvoje

2016.11.19 10:37

Latvijos ir Estijos parlamentarų aprūpinimas – kuklesnis

BNS 2016.11.19 10:37

Panašų atlygį kaip Lietuvos Seimo nariai už darbą gaunantys Latvijos ir Estijos politikai neaprūpinami nei transportu, nei būstu, o parlamentinei veiklai numatytų lėšų negali leisti jokiam turtui įsigyti, rašo „Lietuvos žinios“.

Kaip dienraštį informavo Latvijos parlamento Spaudos tarnyba, šioje valstybėje vienintelės papildomos išmokos parlamentarams skiriamos transporto bei būsto nuomos išlaidoms kompensuoti. Estijos parlamentarams, kaip pranešė šios šalies parlamento kanceliarijos atstovas spaudai Urmas Seaveras, gali būti išmokama iki 30 proc. jų pareiginio atlyginimo siekianti kompensacija veiklos išlaidoms padengti, taip pat iš dalies kompensuojama būsto nuoma.

Lietuvos politikams nereikia sukti galvos dėl būsto, jie apgyvendinami Seimo viešbutyje. Jeigu parlamentarų deklaruota gyvenamoji vieta nuo Vilniaus nutolusi daugiau kaip per 25 kilometrus, jiems nereikia mokėti ne tik nuomos, bet ir komunalinių išlaidų. Už jas pagal atskirai patvirtintus tarifus atsiskaito tik vilniečiai Seimo nariai, panorę pagyventi šalia kolegų.

Esant reikalui Seimo nariai gali pasinaudoti parlamento Transporto skyriaus prižiūrimo autoūkio paslaugomis. Jie taip pat kas mėnesį gana vieno darbo užmokesčio dydžio sumą išlaidoms, susijusioms su parlamentine veikla.