Lietuvoje

2021.11.23 17:03

Seime toliau bus svarstomas siūlymas drausti teisėjams užsiimti veikla, turinčia „verslumo požymių“

atnaujinta 17.24
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.11.23 17:03

Seimas antradienį svartė idėją drausti teisėjams užsiimti individualia veikla pagal verslo liudijimą. Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) siūlė grąžinti projektą tobulinimui, tačiau tam parlamentas nepritarė. Galiausiai nutarta paskirti naują komitetą, kuris priims sprendimą dėl šios idėjos.

Konservatorių Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo Lauryno Kasčiūno teiktomis Teismų įstatymo pataisomis siūloma numatyti, kad teisėjas negalėtų eiti kitų renkamų ar skiriamų pareigų, išskyrus dėstytojų, mokslo darbuotojų ar kitų tyrėjų pareigas mokslo ir studijų institucijose.

Įstatyme parlamentarai siūlo nustatyti, kad teisėjas negali dirbti verslo ar kitokiose privačiose įstaigose ar įmonėse, įskaitant paslaugų teikimą verslo arba kitokioms privačioms įstaigoms ar įmonėms (įskaitant švietimo įstaigas, nesančias mokslo ir studijų institucijomis). Teisėjas, kaip siūlo konservatoriai, taip pat negalėtų užsiimti individualia veikla pagal verslo liudijimą ar pažymą, kita versliškumo požymių turinčia veikla.

Seimo TTK siūlė grąžinti šį porjektą tobulinti, tačiau parlamentas šiam siūlymui nepritarė. Už TTK siūlymą balsavo 37 Seimo nariai, prieš – 46, susilaikė 34.

M. Majauskas pasiūlė pagrindiniu komitetu šio projekto svarstymui paskirti NSGK.

TTK narys, socdemas Julius Sabatauskas tokiam konservatoriaus siūlymui nepritarė.

„Aš taip suprantu, kad Lietuvos teismai yra grėsmė nacionaliniam saugumui. Siūlau grąžinti projektą svarstyti tam pačiam komitetui“, – teigė jis.

Vis dėlto Seimas pagrindiniu komitetu Teismų įstatymo pataisoms paskyrė NSGK.

Svarstant įstatymo pataisas M. Majauskas tikino, kad tiksliau nustačius, kuo gali užsiimti teisėjai, būtų užtikrintas teismų nepriklausomumas ir teisėjų objektyvumas.

„Turime užtikrinti teismų nepriklausomumą ir teisėjų objektyvumą. Tam didiname teisėjų atlyginimus, tam geriname teismų infrastruktūrą. Didinant atlygį teisėjams, natūralu, kad turime labai aiškiai pasakyti, kad papildomas atlygis, kuris gali turėti komercinio pobūdžio ypatumų, neturėtų būti taikomas ar prieinamas teisėjams“, – dėstė parlamentaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Alytaus ligoninės COVID-19 skyrius
COVID-19 TRUMPAI