Lietuvoje

2016.11.18 20:07

V. Landsbergiui įteiktas aukščiausias Prancūzijos valstybinis apdovanojimas

BNS2016.11.18 20:07

Penktadienį Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe`as Jeantaud pirmajam nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovui Vytautui Landsbergiui įteikė aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą.

V. Landsbergis Garbės legiono ordino Didžiuoju kryžiumi pagerbtas Prancūzijos prezidento Francois Hollande`o sprendimu. Pasak ambasadorius P. Jeantaud, aukščiausio laipsnio Prancūzijos apdovanojimas profesoriui V. Landsbergiui skirtas už ypatingus nuopelnus tarnaujant Laisvei ir Europai, anot jo, Lietuva Europai buvo sugrąžinta V. Landsbergio dėka.

„Čia ir dabar, gerbiamas profesoriau, Prancūzija jus priima į gretą pačių pirmųjų, priima į tą šeimą, kuri neturi sienų ir neturi pasų. Į šeimą, kuri yra vienijama ir kuri pritraukia dėl to, kad turi svarbų jai troškimą gyventi laisvai. Troškimą, kuriuo šeima nori dalintis su kitais“, – sakė ambasadorius. Jo pasisakymo įrašas skelbiamas socialiniame tinkle „Facebook“.

Apdovanojimo įteikimo ceremonija penktadienio vakarą vyko ambasadoriaus rezidencijoje Turniškėse.

Iki šiol teikiamus Garbės Legiono ordino apdovanojimus 1802 metais įsteigė imperatorius Napoleonas.

V. Landsbergis anksčiau (1997 metais) buvo apdovanotas Prancūzijos Garbės Legiono II laipsnio ordinu. Jis taip pat yra pelnęs dešimtis kitų šalių apdovanojimų ir premijų, tarp Lietuvoje jam skirtų apdovanojimų – Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine (2003), Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius (2012).

V.Landsbergis 1990-aisiais vadovavo Aukščiausiosios Tarybos sesijai, priėmusiai Kovo 11-osios aktą, kuriuo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Per ateinančius dvejus metus V. Landsbergio vadovaujama Lietuva atlaikė Maskvos spaudimą ir įtvirtino valstybingumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt