Lietuvoje

2021.11.23 14:17

Seimas nepritarė rezonansinį sprendimą ginče dėl „Atviros Klaipėdos“ veiksmų priėmusios teisėjos kandidatūrai į LAT

atnaujinta 14.36
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.11.23 14:17

Seimas antradienį nepritarė prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytos teisėjos Dalios Višinskienės kandidatūrai į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjus.

Už Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjos D. Višinskienės kandidatūrą slaptame balsavime balsavo 50 Seimo narių, prieš – 38, susilaikė 31. Teisėjos kandidatūrai nebuvo pritarta.

Kita kandidatė į LAT teisėjus Jūratė Varanauskaitė sulaukė Seimo palaikymo, ji buvo paskirta LAT teisėja.

D. Višinskienė yra viena iš teisėjų, priėmusių rezonansiniu tapusį sprendimą, kuriuo buvo nutarta, kad portalas „Atvira Klaipėda“ pažeidė duomenų apsaugos reikalavimus publikacijoje apie savivaldybės bendrovės viešuosius pirkimus.

LVAT spalį neskundžiama nutartimi pripažino „Atvirą Klaipėdą“ pažeidus duomenų apsaugos taisykles, nes portalo straipsnyje apie savivaldybės bendrovės viešuosius pirkimus buvo nurodyta pirkimų dalyvės savininko tapatybė ir jo giminystės ryšiai su savivaldybės įmonės darbuotoja. Publikacijoje portalas nurodė, jog viešąjį pirkimą dėl šviestuvų atramų laimėjusios įmonės vienintelis akcininkas yra „Gatvių apšvietimo“ buvusios finansininkės sūnus. Sutartį dėl šio pirkimo Viešųjų pirkimų tarnyba rekomendavo nutraukti dėl pažeisto skaidrumo principo.

Žurnalistų etikos inspektorė pripažino, jog publikacijos tikslas galėjo būti pasiektas ir neatskleidus asmens duomenų – neįvardijus vardu, pavarde, taip pat nenurodžius giminystės ryšio. Šį sprendimą portalas skundė teismams, tačiau jie palaikė inspektoriaus sprendimą.

Kilus rezonansui, žurnalistų bendruomenės pasipiktinimui dėl minėto LVAT sprendimo, LVAT pirmininkas Gintaras Kryževičius inicijavo bylos peržiūrą, tvirtinęs, kad jo neįtikino kolegų priimto sprendimo argumentai. LVAT teisėjų kolegija lapkritį nusprendė bylą peržiūrėti iš naujo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt