Lietuvoje

2016.11.18 16:44

Brakonierius medžioklėje žvėris vijosi visureigiu

LRT.lt2016.11.18 16:44

Akcijos „Medžiok saugiai“ metu Kauno aplinkosaugininkams teko nelengva užduotis – sugauti brakonierių, kuris Lietuvos miške visureigiu lėkė tarsi safaryje, o varydamas žvėris, net nesivargino išlipti iš automobilio, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento (Kauno RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, kad vienoje iš medžioklių varant medžiojama draudžiamu būdu, suskubo patikrinti pranešimą.

Pasitelkę į pagalbą neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, pareigūnai nuo pat ankstaus ryto iš skirtingų vietų stebėjo medžiotojų klubo medžioklę „varant“ Kėdainių r., Krakių sen. Netrukus pareigūnai pamatė greitai atlekiantį visureigį bei šalia kelio bėgančius tauriuosius elnius, kuriuos akivaizdžiai vijosi automobilio vairuotojas. Automobiliui priartėjus, pareigūnai pastebėjo pro vairuotojo langą kyšantį šautuvo vamzdį. Pavijęs gyvūnus, visureigis stabtelėjo kelkraštyje ir vairuotojas pradėjo šaudyti į prabėgančius tauriuosius elnius. Nuaidėjo keturi šūviai, po kurių viena tauriojo elnio patelė nukrito šalikelėje, pasivartė, pašoko ir sužeista nusvirduliavo miško link. Tuo tarpu įžūlus brakonierius sėdo į automobilį ir nulėkė prie kitų medžiotojų, stovinčių flange. Medžiotojams stovint prie automobilių, iš miško, pabaidyti varovų, vėl išbėgo elniai. Čia minėtas pažeidėjas mikliai prisitaikė ir nušovė tauriojo elnio patelę. Neilgai trukus, pamiškėje pasirodė keli briedžiai, juos pamatęs medžiotojas šoko į visureigį ir vėl ėmė vytis, bet briedžiams pasisekė – jie spėjo perbėgti kelią, skiriantį medžioklės plotus.

Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė medžiotojus jau gabenančius grobį iš savo medžioklės plotų ir atliko patikrinimą. Brakonierius įrodinėjo, kad tauriojo elnio patelę sumedžiojo teisėtai ir pažymėjo ją licencija. Tiriant įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad šis medžiotojas medžioklėje „varant“ oficialiai net nedalyvavo, o medžioklės vadovas nieko nežinojo apie šio medžiotojo „žygdarbius“ ir sumedžiotą tauriojo elnio patelę.

„Safario“ elementus medžioklėje propagavusiam medžiotojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, iš jo paimtas medžiotojo bilietas ir ginklas. Bylos medžiaga perduota Kėdainių rajono apylinkės teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.