Lietuvoje

2016.11.18 13:58

Seime nebebus prekiaujama alkoholiu, bet priėmimuose jis bus leidžiamas

BNS2016.11.18 13:58

Seimo valdyba penktadienį priėmė sprendimą parlamento maitinimo įstaigose nebeprekiauti alkoholiu, bet oficialiuose priėmimuose jis bus leidžiamas.

„Seimo restorane nebebus alkoholio, jo nevartojame ir juo neprekiaujame, toks sprendimas. Manome, kad Seimas – ne ta vieta, kur turėtų būti geriamas alkoholis, aš jau nekalbu apie stiprųjį, bet nei silpnesnio, nei stipresnio nebebus, jokio“, – po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja „valstietė“ Rima Baškienė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau yra sakęs, kad siūlys uždrausti alkoholį ir priėmimuose, tačiau protokoliniuose renginiuose jis bus leidžiamas.

„Yra Alkoholio kontrolės įstatymo straipsniai, kurie reglamentuoja oficialių susitikimų, delegacijų priėmimo tvarką, mes šito neliečiame, o kas yra Seimo restorane, valgykloje, nei vartojimo, nei prekybos nelieka“, – pabrėžė R. Baškienė.

Alkoholio kontrolės įstatymas numato, kad valstybės įstaigose alkoholį vartoti draudžiama. Ši nuostata netaikoma valstybės institucijų ir įstaigų patalpose vykstančiuose oficialiuose priėmimuose, kituose protokoliniuose renginiuose, taip pat šių institucijų ir įstaigų patalpose įrengtose viešojo maitinimo vietose, kuriose įmonės turi licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.

Seimo kavinėse ir restorane alkoholiu anksčiau kelerius metus nebuvo prekiaujama buvusio parlamento vadovo Arūno Valinsko iniciatyva, tačiau Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai metu alkoholiniai gėrimai į Seimo restoraną bei valgyklą buvo grąžinti.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23