Lietuvoje

2016.11.18 12:29

Netinkamas antibiotikų vartojimas kelia grėsmę sveikatai

LRT.lt2016.11.18 12:29

Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad atsparumas antibiotikams kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai.

Daugelio bakterijų atsparumas antibiotikams sparčiai auga, nes gausus ir netinkamas šių medikamentų vartojimas spartina atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Atsiranda naujos bakterijų atmainos, kurios tuo pačiu metu tampa atsparios kelių rūšių antibiotikams. Tokios bakterijos gali tapti atsparios visiems žinomiems antibiotikams, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, didėja atsparumas paskutinės kartos antibiotikams, kurie skirti pacientams, užsikrėtusiems atspariomis antibiotikams infekcijomis. Nenaudojant antibiotikų tokios procedūros kaip organų persodinimas, vėžio chemoterapija ir kitos gydomosios procedūros taptų neįmanomos, išplistų sukeliamos bakterijų ligos, padaugėtų mirties atvejų. Teisingas antibiotikų vartojimas padeda stabdyti atsparių bakterijų plitimą, išsaugoti veiksmingumą.

Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – remti racionalaus antibiotikų vartojimo iniciatyvas, pabrėžti kaip veikia atsparumas antibiotikams.

Kiekvienas gali prisidėti prie atsparumo antibiotikams mažinimo:

  • Antibiotikus vartoti tik tuomet, kai jie yra reikalingi;

  • Visą gydytojo paskirtų antibiotikų dozę suvartoti per nurodytą laiką;

  • Saugotis infekcijų skiepijantis, reguliariai plauti rankas, vengti artimo sąlyčio su sergančiaisiais.

Žinias apie antibiotikus galite pasitikrinti viktorinoje, kurią rasite čia.

Daugiau informacijos apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną galite rasti čia.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5