Lietuvoje

2016.11.19 09:37

Kelios taisyklės padės nesusirgti virusinėmis ligomis

Šaltis žmonių nesusargdina, tam reikalingos bakterijos ir virusai. Taip sako gydytojas Alvydas Unikauskas ir pateikia pagrindines taisykles, kurios padės nesusirgti virusinėmis ligomis.

Šį rudenį itin anksti prasidėjo peršalimo ligų sezonas, leidžiantis vaistinėms skaičiuoti pelną. Kai kuriose vaistinėse pardavimai antroje rugsėjo pusėje beveik 50 proc. viršijo įprastinius rodiklius. 

Peršalimo ligas sukeliančių virusų išorės požymiai nuolat keičiasi, todėl imuninė sistema kiekvieną kartą jų neatpažįsta ir negali greitai reaguoti, todėl per sezoną sergama ne po vieną kartą. 

Yra net apie 200 peršalimo ligas sukeliančių virusų rūšių: rino, adeno, koronaro virusai ir kt. Tai paaiškina, kodėl žmonės po kelis kartus per metus serga peršalimo ligomis. 

Dėl nuolatinio virusų mutavimo sukurti vakcinos nuo peršalimo neįmanoma. Dažniausiai peršąlama drėgnu ar šaltu metų laiku – pavasarį, rudenį, žiemą. Tokiu metu virusams lengviau plisti, kadangi bendra organizmo sistemos būklė šiuo laikotarpiu būna labai nusilpusi ir negeba duoti greito atkirčio ligos sukėlėjams. 

Peršalę paprastai pasikankiname kelias dienas ar savaitę, bet paprasčiausios peršalimo ligos dėl komplikacijų ar nusilpusio imuniteto gali tapti lėtinėmis – virsti lėtiniu bronchitu, bronchine astma, bronchektazine ar lėtine obstrukcine plaučių liga. Jų išgydyti vien peršalimui skirtais vaistais jau nepavyks. 

Daugelio mūsų organizmas neatlaiko orų permainų. Tačiau išvengti virusinių ligų galima laikantis kelių pagrindinių taisyklių.

Visos jos – laidos „Klauskite daktaro“ reportaže.