captcha

Jūsų klausimas priimtas

Garbės kuopa mini 25-metį

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karius 25-ųjų metinių proga.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/R. Dačkaus nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/R. Dačkaus nuotr.

Garbės sargybos kuopos uždavinys – atstovauti Lietuvai ir ginkluotosioms jos pajėgoms oficialiuose renginiuose. Ši kuopa reprezentuoja tris pagrindines kariuomenės rūšis – sausumos, oro ir jūrų.

Pasak prezidentės, prieš ketvirtį amžiaus į kuopą paskirti pirmieji šauktiniai ne tik atnaujino, bet ir kūrė Lietuvos karines ceremonijas, o tokį aukštą profesionalumo lygį jie pasiekė atkakliu ir nuosekliu darbu.

Valstybės vadovės teigimu, per didžiuosius valstybės renginius ir šventes į Garbės sargybos kuopą nukrypsta visų dalyvių, visų svečių žvilgsniai. Šie kariai – mūsų kariuomenės atspindys, kas kartą keliantis pasitikėjimo ir pasididžiavimo jausmą ne tik čia, Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Prezidentė palinkėjo kariams visada didžiuotis savo tarnyba, branginti Lietuvos kario vardą ir toliau profesionaliai atstovauti Lietuvai visame pasaulyje.

Šventėje miestiečiai stebėjo karių atliekamą naujausią parodomąją programą, pamatė būrį, dėvintį XIV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kario ginkluotę ir šarvus. Ceremonijoje, 98 Garbės sargybos kuopos nariams suformavus skaičių 25, buvo iššauta rekordinė salvė Lietuvos kariuomenės 98-osioms metinėms pažymėti.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa prieš 25 metus sukurta performavus mokomąjį junginį į greitojo reagavimo brigadą. Per ketvirtį amžiaus kuopos kariai kūrė scenarijus įvairiems oficialiems renginiams – užsienio svečių sutikimo, pagerbimo, valstybinės vėliavos pakėlimo ir kitoms ceremonijoms. Nuo savo veiklos pradžios Garbės sargybos kuopoje tarnavo daugiau kaip 3500 karių, dalyvavusių daugiau kaip 5700 ceremonijų ir renginių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...