Lietuvoje

2016.11.17 18:19

G. Landsbergis S. Skverneliui: R. Karbauskis geriau žino būsimos vyriausybės darbus

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2016.11.17 18:19

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis frakcijos susitikime su kandidatu į premjerus Sauliumi Skverneliu teigė nepažadantis jam paramos ir įgėlė, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis esą geriau žino pagrindinius būsimos vyriausybės darbus.

Ketvirtadienio pavakarę S. Skvernelis kaip kandidatas į premjerus dalyvavo susitikime su konservatorių frakcijos nariais.

„Matome jūsų frakcijos seniūną (Ramūną Karbauskį – aut.) šnekantį kur kas konkrečiau negu jūs šiandien ir išsakantį labai aiškius darbus ir kryptis, kurias jūs siekiate įgyvendinti. Tai gąsdina žmones, tačiau bet kuriuo atveju – tai aiškiau. Jums dar viskas dėliojasi ir formuojasi. Ką gi, tai tik kelio pradžia. Linkėdamas sėkmės sakau, kad paramos mes jums nepažadame“, – po susitikimo S. Skverneliui sakė G. Landsbergis.

Kandidatas į ministrus pirmininkus Saulius Skvernelis lankosi TS-LKD frakcijoje 22 nuotr.

Koalicijos su „valstiečiais“ nesudariusius ir opozicijoje likusius konservatorius ketvirtadienį domino įvairūs klausimai: švietimas, kultūra, mokesčiai, sveikatos apsauga.

A. Matulas profesionalų pasigedo parlamente

Frakcijos narys Antanas Matulas, primindamas, kad „valstiečiai“ visuomet akcentuoja, jog jų vyriausybę sudarys vieni profesionalai, klausė, ar tie patys kriterijai buvo taikomi ir parlamentarams.

„Kai pirmininkės (Agnės Širinskienės – aut.) klausi, kokią mes sveikatos sistemą turime, mums atsako: sudėtingą, daugiau nieko negali pasakyti. O pagrindinės priemonės, kaip gerins sveikatos apsaugą – optimizuos ir užsiims logistika – vežios pacientus“, – įgėlė A.Matulas, dar pasiskundęs, kad paskutines dienas premjero poste skaičiuojantis Algirdas Butkevičius per ketverius metus taip ir nerado laiko jo priimti ir išklausyti, kokios bėdos kamuoja sveikatos apsaugą.

S. Skvernelis pažadėjo A.Matulą pasikviesti į susitikimą, o atsakydamas į repliką dėl parlamentarų profesionalumo kandidatas į premjerus pabrėžė, kad jie yra išrinkti tautos.

Mokesčio ūkininkams žada nekelti

Konservatorių ir ūkininką Kazį Starkevičių domino, ar valdantieji ketina padidinti mokesčius ūkininkams, šiuo metu mokantiems ne 15, o 5 proc. GPM.

S. Skvernelis atkreipė dėmesį, kad ūkininkai patys galėjo seniausiai paaiškinti visuomenei, ką jie uždirba, kiek mokesčių sumoka ir kodėl.

„Vyrauja nesupratimas nuo ko skaičiuojasi mokesčiai, kad patiriamos išlaidos. Tai žemdirbių bendruomenės problema – paaiškinti, kad jie pelno, kaip tokio, neturi“, – sakė jis.

Pasak S. Skvernelio, Lietuva nesugebėjo išsiderėti tiek ES išmokų, kad mūsų šalies ūkininkai galėtų konkuruoti su kitų šalių žemdirbiais.

„Mes sužlugdytume žemės ūkį konkurencingumo prasme. Lai žmonės kol kas nesibaimina, ramiai dirba“, – nekelti mokesčių ūkininkams žadėjo jis.

Rimantui Dagiui rūpėjo, kaip bus stabdomi emigruoti norintys žmonės, kurių kasdien išvyksta po 110.

S. Skvernelis sakė, kad dėl šių bėdų iš dalies kaltas nesusikalbėjimas tarp ministerijų, ilgai veikiančios darbo grupės, kurios galiausiai nieko nepadaro.

S. Skvernelis sakė esantis, kaip jis pavadino, greitųjų darbo grupių šalininkas.

Finansuos pustuštes mokyklas

Klausiamas apie mokytojų algas, S. Skvernelis priminė, kad kitų metų biudžeto projekte numatytas šioks toks jų didinimas. S. Skvernelio teigimu, jo vyriausybė turėtų pamėginti pakeisti mokyklų finansavimo modelį, nes dabartinis didmiesčių ir rajonų mokyklose suveikė labai skirtingai: sostinėje pasiteisino, o kaimo mokyklose – ne. Jo teigimu, reikia pereiti prie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo.

S. Skvernelis teigė, kad finansavimą gautų nykstančios mokyklos, kurias lanko mažai vaikų. „Jei mokykla bus pustuštė kaime, tikrai ieškosime variantų finansuoti tą pustuštę mokyklą kaime, neuždarysime mokyklos“, – sakė S. Skvernelis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pateikė Seimui S. Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus.

Kitą savaitę, S. Skverneliui susitikus su visomis frakcijomis, Seimas balsuos, ar pritarti jo kandidatūrai.

S. Skvernelis ketvirtadienį sakė turintis kandidatus į visas ministerijas, teigė, kad kartu su D. Grybauskaite derinantis kandidatus į užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus, tai pat aptaręs ir kandidatus į kitas pozicijas.

Premjerą skiria prezidentas Seimo pritarimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.