Lietuvoje

2016.11.17 18:06

S. Jakeliūno galimybės tapti finansų ministru sumenko

Valstiečio žaliojo Stasio Jakeliūno galimybė tapti finansų ministru Sauliaus Skvernelio vyriausybėje, jei jis bus patvirtintas premjeru, sumenko iki 50 proc. DELFI duomenimis, į šį postą pretenduoja dar vienas kandidatas, bet S. Skvernelis kategoriškai atsisako atskleisti pavardę.

Viešėdamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje kandidatas į premjerus S. Skvernelis užsiminė, kad praktika, kai ministras dirba tos pačios srities parlamentinę kontrolę atliekančiame Seimo komitete, yra labai ydinga ir neturėtų tęstis.

„Aš manau, kad ydinga praktika buvo, kai ministras buvo parlamentinę kontrolę vykdančio komiteto narys. Jis turi komitete dirbti, turi dirbti su teisės aktais, su problematika, bet nebūtinai būti nariu. Situacija atsiskleidė su krašto apsaugos sistema: pats ministras buvo parlamentinę kontrolę vykdančio komiteto narys“, – sakė S. Skvernelis.

Taip jis atsakė į klausimą apie kandidatą į sveikatos apsaugos ministrus Aurelijų Verygą, kuris Seime paskirtas dirbti ne Sveikatos apsaugos, bet Audito komitete.

S. Jakeliūnas Seime paskirtas į Biudžeto ir finansų komitetą.

„Aš norėčiau pasitikslinti. Kalbant apie kontroliuojančius komitetus, ar tai reiškia, kad S. Jakeliūnas, dirbantis Biudžeto ir finansų komitete, nebus finansų ministras?“ – paklausė konservatorių frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

„Nieko tai kol kas nereiškia“, – atsakė S. Skvernelis.

Pats S. Jakeliūnas komentuoti šiuo klausimu atsisakė.

Planuojama, kad būsimojo ministrų kabineto sąrašas bus paviešintas antradienį.