Lietuvoje

2016.11.17 18:01

Seime – saugumo konferencija, skirta aukštiems Ukrainos pareigūnams

LRT.lt2016.11.17 18:01

Lapkričio 23–24 dienomis Lietuvos Seime vyks tarptautinė saugumo konferencija „Valstybės ir piliečių sąveika užtikrinant šalies teritorinę gynybą“, skirta aukštiems Ukrainos politikams, kariuomenės ir visuomeninių organizacijų atstovams, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų organizuojama saugumo konferencija organizuojama minint Lietuvos kariuomenės įkūrimo dieną ir 25-ąjį Krašto apsaugos savanorių pajėgų jubiliejų.

Vienas svarbiausių lietuvių organizuojamo renginio tikslų – pasidalyti su Ukrainos piliečiais gerąja patirtimi kuriant ir vystant sukarintas organizacijas bei telkiant ir ruošiant piliečius vieningam pilietiniam kariniam pasipriešinimu, ginant savo šalies teritoriją.

„Jau trečius metus Ukraina išgyvena nelengvą laikotarpį, beveik kasdien dėl karo su Rusija žūsta ukrainiečių kariai. 2014 metų vasarą tūkstančiai neparuoštų piliečių pakilo į kovą, būrėsi į savanorių batalionus ir aktyviai parėmė šalies karines pajėgas.

Tuo tarpu, Lietuvoje mes turime gilias tradicijas puoselėjančią Lietuvos šaulių sąjungą: piliečiai, tapdami LŠS nariais, turi galimybę realizuoti Konstitucijoje numatytą pareigą dalyvauti šalies gynyboje. Tad kviečiame ir Ukrainos piliečius atgaivinti bolševikams pasipriešinusių Sečės šaulių idėją ir vienyti šalies gynybai pasišventusias organizacijas“, – kalbėjo paramos Ukrainai grupės atstovas Haroldas Daublys.

Per dvi konferencijos dienas bus pristatyta LŠS ir KASP istorija, teisinė bazė, ideologija, aptarta panašių organizacijų Baltijos ir Skandinavijos, NATO šalyse koncepcija bei šių organizacijų vaidmuo šalių teritorinėje gynyboje.

„Šia konferencija siekiame ne tik informuoti, bet ir pasidalinti gerąja patirtimi su Ukrainos piliečiais. Renginys ir jo tematika nemažiau svarbi ir Lietuvai, kitoms Baltijos šalims. Norėdami išlaikyti saugumą savo regione, privalome stiprinti ne tik kariuomenę, bet ir kitas sukarintas visuomenines organizacijas, auginti jų autoritetą“, – sakė H. Daublys.

Pranešimus konferencijos metu skaitys LŠS, KASP, akademinės bendruomenės atstovai, Estijos gynybos lyga (Kaitseliit) ir kitų panašių organizacijų atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.