Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.17 15:34

S. Skvernelis ramino dėl mokesčių didinimo

Ketvirtadienį kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis susitiko su Liberalų sąjūdžio frakcija ir aptarė programines nuostatas. Susitikime, kuriame kalbėta ir apie mokesčių pertvarką, S. Skvernelis ramino, kad mokesčiai niekam nekils.

Pirmiausia S. Skvernelio liberalai klausė, kokia bus tvarka su naujais mokesčiais, nes S. Skvernelis buvo viešojoje erdvėje pasakęs, kad tie, kurie uždirba daugiau nei 1000 eurų, galbūt mokės daugiau mokesčių.

„Su tais mokesčiais mes tikrai pasiryžę pasižiūrėti į visumą. Jeigu bus daromi kažkokie pakeitimai, pasiruošimo ir įgyvendinimo terminai bus ne mažiau nei vieneri metai. Tai yra diskusijos kalbant apie darbo jėgos apmokėjimą ir kaip leisti žmonėms, kurie gauna mažą atlyginimą, uždirbti šiek tiek daugiau ir įvesti simbolišką progresyvumą. Tai nebūtų didelė papildoma našta žmonėms, kurie uždirba daugiau nei 1000 eurų“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Paklaustas, ar realu, kad tie, kurie uždirba daugiau nei 1000 eurų, mokės daugiau mokesčių, politikas atsakė neigiamai: „Tikrai nerealu, kad mokės daugiau mokesčių negu dabar. Niekam mokestinė našta – ar iki 1000 eurų, ar daugiau nei 1000 eurų – nedidės. Gal bent dabar kažkiek nuraminau.“

Tačiau S. Skvernelis nenorėjo plačiau komentuoti, ką reiškia vyriausybės programos projekte įrašytas punktas, kad naujas pajamų mokestis bus įvestas draudimo sektoriuje.

Kai kurie kandidatai į ministrus klausė, ar tikrai tokia maža ministro alga

Kandidatas į premjerus neatskleidė būsimos vyriausybės sudėties: „Dėl vyriausybės sudėties. Prasidės kandidatūrų viešinimas, kai Seimas apsispręs dėl ministro pirmininko kandidatūros. Manau, kad tai turi būti padaryta oriai, žmonės, kurie apsispręs šiam sunkiam darbui, nebus žeminami, nebus pateikta po 5 kandidatūras, o vėliau viešojoje erdvėje paaiškės, kad jie turi tam tikrų nuodėmių.“

Paklaustas, kaip sekėsi formuoti vyriausybę ir rinktis kandidatus į ministrus, S. Skvernelis pripažino, kad buvo ir iššūkių: „Sekėsi įvairiai. Dėl nesisekimo priežasčių yra du dalykai. Tas žmogus, kuris ryžtasi, vėliau pamato, į kokią mėsmalę pateko ir nesiryžta. Be to, jeigu norime pasikviesti į vyriausybę žmogų ne iš valstybės sektoriaus, jis pamato atlyginimą ir klausia: ar čia ministro alga? Kalbant apie konkurencingą pritraukimą iš privataus sektoriaus, problema yra.“

Pirmas vizitas – į Varšuvą ir Rygą

Paklaustas, ar ketina įeiti į istoriją kaip premjeras, kuris užbaigs žemės grąžinimo reformą ir užtikrins skaidrų žemės grąžinimą, S. Skvernelis teigė, kad tikisi tai padaryti. „Reikia išspręsti klausimus dėl žemės reformos, dėl žemės gražinimo pabaigos. Ir labai svarbu yra tai, kad susiję su dalykais, kas dedasi institucijose, kurios kontroliuoja žemės grąžinimo dalykus. Tai susiję ir su STT pastabomis, ir su galima korupcija. Aš labai tikiuosi, kad man pavyks tai padaryti“, – sakė S. Skvernelis.

Kandidatas į premjerus pabrėžė, kad reikia gerinti santykius su Lenkija: „Turiu sprendimą, tik nenoriu to sakyti viešai, kaip galima įteisinti asmenvardžių rašymą. Manau, kad man pavyko ir frakciją įtikinti. Jeigu turėsiu galimybę, manau, kad vienas pirmųjų mano išvažiavimų bus Varšuvą bei į Rygą.“

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas teigė, kad liberalai nepritars S. Skvernelio kandidatūrai, jeigu nebus atsisakyta nuostatos dėl mokesčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi