Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.17 08:56

Paryžiuje paminėtas Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

LRT.lt 2016.11.17 08:56

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 16 dieną Paryžiuje dalyvavo šventiniame Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio minėjime. Jame Baltijos šalių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai pabrėžė solidarumą sprendžiant šiandien Europai iškylančius iššūkius ir pažymėjo, kad pasauliui reikia stiprios ES, kuri gebėtų reaguoti į globalaus pasaulio krizes ir konfliktus, apgintų ES vertybes ir pagrindinius interesus, užtikrintų žmonių saugumą ir gerovę, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Prancūzijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerijoje surengtoje apskritojo stalo diskusijoje įvertinti Baltijos šalių nepriklausomybės istoriniai įvykiai, šalių pastangos integruotis į euroatlantines organizacijas, aptartas dvišalis bendradarbiavimas su Prancūzija, saugumo ir gynybos stiprinimo ir ES ateities klausimai.

„Lietuva su padėka prisimena Prancūzijos paramą įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę, jos indėlį vystant Lietuvos ekonominius, gynybos, teisėtvarkos, valstybės valdymo, kultūros ir švietimo pajėgumus ir institucijas. Šis bendradarbiavimas buvo reikšmingas ir svarbus Lietuvai reorganizuojant savo struktūras ir formuojant vakarietiškus standartus“, – sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras savo pasisakyme taip pat akcentavo, jog Lietuva tiki vieningos Europos projektu. Lietuvos piliečiai stipriai palaiko narystę ES, veikimas ES yra vienas iš svarbiausių valstybės prioritetų, dėl kurio Lietuvoje egzistuoja tvirtas politinių partijų konsensusas.

Renginyje dalyvavusiam gausiam būriui svečių – diplomatų, parlamento ir vyriausybės, mokslo ir akademinės bendruomenės, verslo, kultūros ir žiniasklaidos atstovų taip pat buvo pristatyta istorinių dokumentų ir fotografijų paroda apie pirmuosius Baltijos šalių nepriklausomybės žingsnius prieš 25 metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi