Lietuvoje

2016.11.16 10:49

Viceministras Briuselyje priminė ES įsipareigojimus, susijusius su beviziu režimu Gruzijai ir Ukrainai

LRT.lt2016.11.16 10:49

Užsienio reikalų viceministras Raimondas Karoblis antradienį Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) susitikime, kuriame aptarti daugiametės finansinės programos vidurio laikotarpio peržiūros, pasirengimo gruodžio 15–16 d. Europos Vadovų Tarybai (EVT) klausimai ir 2017 metų Europos Komisijos darbų planas, rašoma URM pranešime spaudai.

Viceministras ypač pabrėžė būtinumą laiku ir visiškai įgyvendinti priimtus Europos Vadovų Tarybos sprendimus. Priminė, kad kai kurios spalio mėnesio EVT duotos užduotys yra tiesiogiai susijusios su bevizio režimo suteikimu Gruzijai ir Ukrainai, todėl jos turi būti kuo skubiau įgyvendintos, kad ES galėtų įvykdyti savo įsipareigojimus šioms šalims. R. Karoblis taip pat paragino toliau dirbti siekiant užtikrinti efektyvesnę ES išorės sienų kontrolę ir sutarti dėl naujų iniciatyvų, kurios būtų nukreiptos į migracijos priežasčių sprendimą. 

Posėdžio metu pasiektas platus sutarimas dėl Tarybos pozicijos dėl daugiametės finansinės programos vidurio laikotarpio peržiūros. Kaip pažymėjo viceministras, Tarybos sprendimas būtų ypač svarbus ruošiantis lapkričio 16 d. deryboms su Europos Parlamentu dėl 2017 m. ES biudžeto.

Tęsiant diskusijas apie Europos Komisijos darbų planą 2017 m., BRT pažymėta, kad Europos Komisijos programa nukreipta į iššūkių, su kuriais susiduria ES, sprendimą. Kitais metais darbotvarkėje aktualūs išlieka ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo, bendros rinkos ir bendros skaitmeninės rinkos gilinimo, taip pat migracijos ir saugumo klausimai. Pastebėta, kad svarbu tęsti diskusiją apie ES ateitį ir siekti konkrečių rezultatų, kurie būtų jaučiami ES piliečių kasdieniniame gyvenime.

Be to, susitikime įvertinta, kaip veikia teisinės valstybės principų laikymosi užtikrinimo mechanizmas ES, pristatytas 2017 m. Europos semestro veiksmų planas, numatantis ES ekonominės politikos koordinavimo žingsnius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.