Lietuvoje

2016.11.16 10:00

Keliautojams į Rusiją daromos naujos kliūtys

BNS2016.11.16 10:00

Rusijos pareigūnai plečia sankcijas prieš keliautojus, vykstančius į šią šalį per Baltarusiją – į incidentus pateko Europos Sąjungos piliečiai, važiuojantys į Maskvą traukiniais, skelbia dienraštis „Lietuvos žinios“.

Nuo šio rudens Rusija nei įsileidžia per Baltarusiją į Rusiją vykstančių žmonių iš Lietuvos ir kitų ES šalių, nei išleidžia. Iki šiol išimtis buvo daroma tik krovininių automobilių vairuotojams ir tarptautinių traukinių keleiviams. Kaimynai lenkai praneša, kad lapkritį sumažėjo ir tokių išimčių.

Lenkijos Užsienio reikalų ministerija aiškinasi du šį mėnesį kilusius incidentus, kai šios valstybės piliečiai, vykę iš Varšuvos į Maskvą tarptautiniu traukiniu „Polonez“, buvo apkaltinti neva neteisėtai kirtę Rusijos sieną. Lenkai turėjo ir Baltarusijos, ir Rusijos vizas, tačiau jų pasuose nebuvo Rusijos pasienio tarnybos pareigūnų antspaudų, liudijančių, kad per Baltarusijos ir Rusijos sieną važiuota teisėtai. Dėl šių atvejų Lenkijos URM paprašė pasiaiškinti Rusijos ambasadą Lenkijoje, bet kol kas atsakymo negavo.

ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas „Lietuvos žinioms“ sakė, kad jam žinomi pavieniai atvejai, kai Rusijos pasienio tarnybos pareigūnų nemalonę užsitraukė Lenkijos piliečiai, keliaujantys į Rusiją tarptautiniu traukiniu iš Varšuvos į Maskvą per Baltarusijos teritoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.