Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.10 13:43

Nedeklaravusieji gyvenamosios vietos Vilniuje negalės vesti vaikų į darželį

Sostinės valdžia sugalvojo, kad vietų trūkumą Vilniaus darželiuose padės išspręsti draudimas į juos leisti vaikus, kurių tėvai nėra deklaravę gyvenamosios vietos mieste.

Sostinės valdžia sugalvojo, kad vietų trūkumą Vilniaus darželiuose padės išspręsti draudimas į juos leisti vaikus, kurių tėvai nėra deklaravę gyvenamosios vietos mieste.

Kaip 15min.lt sakė sostinės vicemeras Jaroslavas Kaminskis, Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravę tėvai ims mokesčius mokėti miestui ir iš tų pinigų Vilnius galės statyti naujus darželius.

„Jeigu mes nutraukiame vaikų pavėžėjimą iš kitų rajonų, sutaupome per metus 2 mln. Lt, kodėl mes iš savo kišenės turime mokėti, jeigu iš kitų savivaldybių pas mus atvažiuoja?“ – piktinosi vicemeras.

Jo teigimu, nenormali situacija, kai tėvai mokesčius sumoka kitiems rajonams, o sostinė moka už jų vaikų buvimą darželyje.

Skaičiuojama, kad šiuo metu miesto darželius lanko 2,6 tūkst. vaikų, kurių tėvai ne iš Vilniaus. Tai sudaro apie 10 proc. visų darželius sostinėje lankančių vaikų.

Savivaldybė skaičiuoja, kad nuo rudens sostinės darželiuose trūks apie 1,5 tūkst. vietų.

Tačiau tėvams deklaravus gyvenamąją vietą sostinėje, vietų darželiuose skaičius greitai nepadidės.

Apie tai paklaustas J. Kaminskis aiškino, kad vertimas deklaruoti gyvenamąją vietą – tik viena iš išeičių.

Anot vicemero, ketinama į kitas patalpas iškraustyti Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų centrą ir šiose patalpose įrengti darželį, darželiui pritaikyti dar vienas patalpas sostinėje.

„Tai jau du papildomi darželiai, apie 400–500 vietų. Turime minčių į kitas patalpas iškelti „Lyros“ muzikos mokyklą, kuri įsikūrusi vaikų darželio „Aušrinė“ patalpose. Nestatydami naujų darželių planuojame sukurti iki 1 tūkst. naujų vietų“, – tvirtino vicemeras.

Jis pridūrė, kad šios problemos vienos savivaldybės neišspręs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi