captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parlamentarai patvirtins komitetų sudėtį

Seimo nariai renkasi į nenumatytą plenarinį posėdį, kuriame  patvirtins parlamentinių komitetų sudėtį. Antradienį Seimas priėmė statuto pataisas ir patikslino komitetų sąrašą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vietoj Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto bus kuriami du atskiri, o Informacinės visuomenės plėtros komitetą nutarta naikinti, jį prijungiant prie Ekonomikos komiteto.
Pakeitus Seimo statutą parlamentinių komitetų bus tiek pat kaip ir anksčiau – 15. Sujungus Ekonomikos ir Informacinės visuomenės plėtros komitetus jo funkcijos gerokai išsiplės. 

Naujasis  Kultūros  komitetas svarstys valstybės kultūros ir visuomenės informavimo politikos formavimo klausimus, rūpinsis parama kultūros srityje dirbantiems asmenims ir organizacijoms, atliks šių institucijų parlamentinę kontrolę.

Jam vadovauti pretenduoja „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Valstiečiai“ ir socialdemokratai jau yra numatę kandidatus į komitetų pirmininkų vadovus.  Tačiau oficialiai juos išrinks komitetų nariai, o tvirtins visas parlamentas.

Seimo statutas numato, kad Biudžeto ir Audito komiteto pirmininku arba jo pavaduotoju renkamas opozicinės frakcijos atstovas. Konservatoriai buvusią Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoją Ingridą Šimonytę siūlys vadovauti Audito komitetui.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...