Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prezidentė pasirašė užuojautų knygoje dėl M. Thatcher mirties

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pagerbdama buvusios premjerės Margaret Thatcher atminimą, pasirašė Jungtinės Karalystės ambasados užuojautų knygoje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pagerbdama buvusios premjerės Margaret Thatcher atminimą, pasirašė Jungtinės Karalystės ambasados užuojautų knygoje.

„Stiprios asmenybės žavi tuo, kad jos sugeba istoriniais, sudėtingais laikotarpiais prisiimti atsakomybę dėl savo tautos ir įvairių reformų. Ši lyderė pasisakė už Baltijos šalių nepriklausomybę ir palaikė mus Šaltojo karo metu. Mums ši lyderė buvo mūsų kovos už nepriklausomybę simboliu. Kieta, tvirta, žinanti savo nuomonę ir mokanti ją apginti. M. Thatcher padarė didžiulę istorinę įtaką Didžiosios Britanijos ateičiai, sukurdama dabartinį ekonomikos modelį. Ypatingas jos indėlis ir tarptautinėje erdvėje ginant okupuotas mažas valstybes. Tokios asmenybės žavi ir moko. Tokių asmenybių visam pasauliui reikia kiekviename istorijos periode reikia“, – sakė Prezidentė.

Buvusi Didžiosios Britanijos premjerė M. Thatcher mirė nuo insulto pirmadienį būdama 87 metų amžiaus.

Konservatorė M. Thatcher buvo Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė nuo 1979 iki 1990 metų. Ji buvo pirmoji moteris šiame poste ir ilgiausiai be pertraukos poste išlikusi Didžiosios Britanijos premjerė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi