captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkija dar labiau stiprina šalies kovinę galią

Vokiečių leidinys „Bild“ praneša apie Lenkijos valdžios ketinimą iki 2019 m. suburti naujų sukarintų dalinių, kurių bendras skaičius sieks 53 tūkst. asmenų.
Scanpix/Reuters asociatyvi nuotr.
Scanpix/Reuters asociatyvi nuotr.

Kaip teigė Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierewiczas, kalbama apie savanorius ir civilius asmenis, kurie dalyvaus atitinkamuose kariniuose mokymuose. Šiam tikslui artimiausius trejus metus bus skirta 800 mln. eurų.

Anot A. Macierewiczo, nauji daliniai – mažiausiai išlaidų reikalaujantis būdas padidinti ginkluotąsias pajėgas ir šalies kovinę galią. Dar jis pavadino šiuos planus geriausiu atsaku į Rusijos keliamą hibridinio karo grėsmę – galimą karių pateikimą į Lenkijos teritoriją, kaip tai jau įvyko Ukrainoje.

Kaip teigė Lenkijos gynybos ministerijos atstovė spaudai, naujai formuojamiems daliniams vadovaus profesionalūs karininkai, kurių dalis sudarys 6=8 proc. Savanoriai dalyvaus pirminiuose kariniuose mokymuose ir periodiškai bus įpareigojami dalyvauti karinėse stovyklose.

Trys pirmieji daliniai, kaip praneša „Bild“, bus dislokuojami Rytų Lenkijoje, kur Rusijos įsiveržimas labiausiai tikėtinas. Jau dabar Lenkijoje veikia viena sukarinta organizacija, vienijanti 12 tūkst. asmenų, – tai šaulių sąjunga „Strzelec“.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...