Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.15 13:33

Socialdemokratai į Seimo pirmininko pavaduotojus kito kandidato kol kas nesiūlys

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.11.15 13:33

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, laikinasis premjeras Algirdas Butkevičius sako dar nenusprendęs, ar bandyti dar kartą pasitikrinti simpatijas Seime ir kandidatuoti į Seimo vicepirmininkus. Socialdemokratų frakcija antradienį nutarė kol kas jokio kito kandidato į šias pareigas neieškoti. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad A. Butkevičių iš antro karto išrinktų.

„Aš kol kas neapsisprendęs ir negaliu į šitą klausimą atsakyti“, – paklaustas, ar kandidatuos į Seimo pirmininko pavaduotojus pakartotinai prieš antradienio plenarinį posėdį Seime žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Tiesiai teiraujantis, ar po balsavimo, kuriame už jo kandidatūrą į Seimo pirmininko pavaduotojus balsavo 66 Seimo nariai, nors „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija parlamente turi 78 mandatus, nesijaučia išduotas, A. Butkevičius reikšmingai šyptelėjo.

„Žinote, čia yra politinio pasitikėjimo klausimas. Jeigu vertinti rezultatus ir balsavimą, tai taip, tikriausiai nėra (politinio pasitikėjimo – red. past.)“, – pripažino jis.

A. Butkevičius tikino, kad į Seimo vicepirmininkus nesiverš bent tol, kol dar eina premjero pareigas.

„Jeigu ir bus pasiūlyta frakcijos, kas jau buvo daroma šiandien ryte, bet aš aiškiai pasakiau – kol kas aš neapsisprendžiau apskritai, ar aš dalyvausiu toliau Seimo pirmininko pavaduotojo rinkimuose“, – teigė A. Butkevičius.

Teiraujantis, ar po to, kai jis nebuvo išrinktas, galima, kaip jis prieš ketverius metus, kalbėti apie koalicijos griūtį, A. Butkevičius nustebo kažkada taip pasisakęs.

„Taip aš sakiau? Negali būti“, – teigė A.Butkevičius.

V.Pranckietis pasiruošęs teikti dar kartą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis situacijos dėl socialdemokratų nesėkmės jo pavaduotojų rinkimuose nedramatizuoja. Anot jo, antrą kartą pasiūlytas A. Butkevičius greičiausiai būtų išrinktas.

„Tikiuosi. Jeigu tikėtume, kad ne, tai tada ir neteiktume“, – aiškino jis.

V.Pranckietis sako teiksiąs A. Butkevičiaus kandidatūrą antrą kartą vos sulaukęs jo sutikimo kandidatuoti pakartotinai. Pasak jo, kandidato kompetencija yra „pakankama ir labai aiški“.

Klausiamas, kodėl iš pirmo karto socialdemokratų pirmininko išrinkti nepavyko, V.Pranckietis pareiškė, kad taip atsitiko, nes „neužteko balsų“.

Perklausus apie priežastis, jis ėmė aiškinti, kad nauji Seimo nariai nesusigaudė procedūrose.

„Matyt, žmonės ne viską suprato, ką daro. (...) Mes turime pripažinti, kad daug yra naujų žmonių, kurie galbūt tiesiog pasiklydo gal netgi ir tuose mygtukuose. Manau, kad tai techniniai negebėjimai kol kas. Daug kam yra tai labai nauja tas staliukas, tie mygtukai“, – dėstė V.Pranckietis, užsimiršęs, kad A. Butkevičius buvo rinktas slaptame balsavime, kur nėra jokių mygtukų, tik rašiklis.

Antradienį naktį vykusiame pirmajame naujos kadencijos Seimo posėdyje buvo išrinktas ne tik Seimo pirmininkas V.Pranckietis, bet ir keturi jo pavaduotojai – „valstiečiai“ Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius, konservatorė Irena Degutienė ir socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Tuo tarpu Seimo pirmininko pavaduotoju siūlytas socialdemokratų pirmininkas A. Butkevičius sulaukė kolegų dūrio ir nebuvo išrinktas į atsakingas pareigas Seime.

Seimo pirmininko pavaduotoju siūlytam A. Butkevičiui išrinkti pritrūko vieno balso. Už jį balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 53, 14 susilaikė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi