Lietuvoje

2021.11.17 18:42

Lietuva išrinkta UNESCO Vykdomosios tarybos nare

LRT.lt2021.11.17 18:42

Trečiadienį Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Generalinės konferencijos 41-ojoje sesijoje Paryžiuje, Lietuva išrinkta Vykdomosios tarybos nare 2021–2025 metų laikotarpiui. Lietuvos narystę palaikė 126 UNESCO narės, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Džiaugiuosi šalių išreikštu pasitikėjimu mums ir suteikta galimybe tęsti nuoseklų darbą, kuriant efektyvią daugiašalę sistemą ir įgyvendinant UNESCO tikslus“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos įdirbį mokslo, švietimo, kultūros, komunikacijos ir informacijos srityse. Būdama Vykdomosios tarybos narė, Lietuva turės visas galimybes siekti darnaus vystymosi ir kitų globalių tikslų.

„Džiaugiamės Lietuvai parodytu šalių narių išskirtiniu pasitikėjimu. Esame pasiruošę dirbti kartu su visomis valstybėmis narėmis vardan stiprios UNESCO organizacijos ir darysime viską, kad Lietuvos balsas būtų girdimas šioje svarbioje Jungtinių Tautų organizacijoje“, – sakė Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Jolanta Balčiūnienė.

Narystės UNESCO 30-metį mininti Lietuva, išrinkta į UNESCO Vykdomąją tarybą, didžiausią dėmesį skirs aukštos kokybės švietimui, mokslo, skaitmeninių technologijų ir inovacijų plėtrai, žiniasklaidos laisvės ir informacinio raštingumo stiprinimui. Lietuva ir toliau aktyviai pasisakys už išraiškos laisvę, prieigą prie informacijos ir žurnalistų saugumą.

Vykdomoji taryba – vienas pagrindinių UNESCO valdymo organų, kurį sudaro 58 šalių narių atstovai. Du kartus per metus vykstančių sesijų metu priimami sprendimai svarbiausiais UNESCO veiklos klausimais. Šioje UNESCO Generalinės konferencijos 41-oje sesijoje išrinktos 27 naujos Vykdomosios tarybos narės. Rytų Europos grupėje, kuriai priklauso Lietuva, taip pat išrinktos Armėnija ir Azerbaidžanas.

UNESCO Vykdomosios tarybos nare Lietuva buvo išrinkta 1997–2001 metais, 2005–2009 metais, 2015-2019 metais, o 1999–2001 metų ir 2007–2009 metų laikotarpiu Lietuvos nuolatiniai atstovai prie UNESCO buvo išrinkti šios valdymo struktūros vicepirmininkais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt