Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.16 09:08

D. Grybauskaitė teikia premjeru S. Skvernelį

Po susitikimo su kandidatu į premjerus Sauliumi Skverneliu prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė teikianti jį premjeru. „Kadangi siūlau premjero kandidatūrą, dalinai prisiimu atsakomybę ir už jo ir už būsimos vyriausybės darbą“, – sakė prezidentė. S. Skvernelis apie „valstiečių“ kandidatus į ministrus kol kas nekalba.

Pasak prezidentės, „valstiečiai“ ir socialdemokratai suformavo valdančiąją daugumą – tai patvirtino pirmadienio balsavimas dėl Seimo pirmininko kandidatūros. „Todėl pasirašiau dekretą ir būtent šios partijos sąrašo lyderį S. Skvernelį teikiu kandidatu į ministro pirmininko poziciją“, – sakė ji.

Prezidentė per pokalbį išskyrė šias sritis, kuriose būtini neatidėliotini sprendimai:

Socialinis žmonių saugumas ir atskirties mažinimas, kad žmonės būtų tikri, dėl savo ateities.

Ekonomikos augimui svarbūs sprendimai – darbo kodekso subalansavimas, aukštesnio žmonių pragyvenimo lygio užtikrinimas, investicijų pritraukimas, skaidraus verslo stiprinimas, energetinis saugumas ir tvarūs viešieji finansai.

Skaidrus valstybės valdymas, kad žmonės pajustų, jog valdžia dirba jiems, o ne interesų grupėms. Būtina valstybės valdomų įmonių pertvarka, viešųjų pirkimų skaidrinimas, tęstinė kova su korupcija. 

Švietimo sistemos pertvarka, kad kokybiškas išsilavinimas būtų prieinamas visiems Lietuvoje. 

Valstybės gynybos stiprinimas – diplomatinių ryšių stiprinimas ir tinkama parengtis geopolitiniams iššūkiams atremti. 

„Aš ir mano komanda esame pasirengę padėti kuo galėdami, kad 17-oji vyriausybė visose srityse dirbtų kaip galima sklandžiau. Būsime konstruktyviai reiklūs, kad sprendimai neprasilenktų su Konstitucija, valstybės ir šalies gyventojų interesais“, – sakė prezidentė.

D. Grybauskaitė teigė, kad iš dalies prisiimdama atsakomybę už S. Skvernelio Vyriausybę tiek ji, tiek jos komanda, pasirengusi padėti naujajai vyriausybei, kad ši dirbtų kaip galima sklandžiau.

„Vyriausybės sprendimai neturės prasilenkti su Konstitucija, valstybės ir šalies gyventojų interesais. Tiek galiu pažadėti“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

 „Tai ne tik pasitikėjimas, bet ir dar didesnė atsakomybės našta“, – po susitikimo sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, su prezidente apie galimus ministrų kandidatus nesikalbėta, todėl S. Skvernelis atsisakė atskleisti „valstiečių“ kandidatus į ministrus.

„Procedūros prasideda. Ketvirtadienį turėtų būti proceso pradžia Seime. Dvi savaitės bus laiko ir tai bus padaryta“, – apie ministrų kabineto suformavimą kalbėjo jis.

S. Skvernelis atsisakė patvirtinti arba paneigti, kad į vidaus reikalų ministrus bus siūlomas Elvinas Jankevičius, o į susisiekimo ministrus – Šarūnas Keserauskas. Tokios pavardės neoficialiai minimos pastarąsias kelias dienas.

„Nekomentuoju tų dalykų“, – sakė jis.

Klausiamas, kodėl, pagal valdančiųjų planus, ūkininkams nebelieka mokestinių lengvatų, S. Skvernelis teigė: „Nuostata išlieka – jokių revoliucijų šioje srityje ir bet koks pakeitimas bus išdiskutuotas su socialiniais partneriais.“

Anot jo, artimiausiu metu su socialiniais partneriais taip pat bus diskutuojama dėl Darbo kodekso taisymo. „Visi sprendimai bus padaryti gerai pasvėrus visus už ir prieš“, – pabrėžė jis. 

LVŽS sutarę su socialdemokratais, jog šiems atiteks Ūkio, Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijos, visos kitos priklausys „valstiečiams“.

56 parlamentarų mandatus Seimo rinkimuose užsitikrinę „valstiečiai“ valdančiąją koaliciją sudarė su 17 mandatų laimėjusia Socialdemokratų partija. Prie pastarosios frakcijos Seime prisijungs du vienmandatėse apygardose išrinkti „darbiečiai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi