Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.15 09:53

Dėl pakartotinio bandymo tapti Seimo vicepirmininku A. Butkevičius atsiklaus partijos

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.11.15 09:53

Seimo pirmininko pavaduotoju antradienio naktį neišrinktas Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, laikinasis premjeras Algirdas Butkevičius dar nėra apsisprendęs, ar šių pareigų sieks pakartotinai. Pasak jo atstovo spaudai Mindaugo Janulionio, premjeras lauks partijos prezidiumo sprendimo, ką daryti toliau.

Antradienį naktį vykusiame pirmajame naujos kadencijos Seimo posėdyje buvo išrinktas ne tik Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, bet ir keturi jo pavaduotojai – „valstiečiai“ Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius, konservatorė Irena Degutienė ir socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Tuo tarpu Seimo pirmininko pavaduotoju siūlytas socialdemokratų pirmininkas A. Butkevičius sulaukė kolegų dūrio ir nebuvo išrinktas į atsakingas pareigas Seime.

Seimo pirmininko pavaduotoju siūlytam A. Butkevičiui išrinkti pritrūko vieno balso. Už jį balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 53, 14 susilaikė.

A. Butkevičius paliko Seimą nesulaukęs, kol šie rezultatai bus paskelbti viešai.

Antradienį premjero atstovas spaudai M. Janulionis 15min sakė, kad kandidatuoti į Seimo pirmininko pavaduotojo postą pakartotinai A. Butkevičius neskubės.

Anot jo, ar siūlyti A. Butkevičių darkart turi nutarti socialdemokratų partijos prezidiumas, kuris nutarė partijos pirmininką siūlyti į Seimo vicepirmininkus. Kol kas nėra paskirta data, kada jis turi susirinkti.

M.Janulionis nevertino priežasčių, kodėl vienintelis A. Butkevičius antradienio naktį nebuvo išrinktas Seimo pirmininko pavaduotoju.

„Neaiškios priežastys. Slaptas balsavimas ir čia neaišku. Priežastis viena, kad kažkas balsavo prieš iš visų frakcijų to galėjo būti“, – sakė M. Janulionis.

Savo ruožtu Valdančiųjų valstiečių-žaliųjų ir socialdemokratų frakcijų seniūnai Irena Šiaulienė ir Ramūnas Karbauskis dar antradienio naktį spėliojo, kurios frakcijos nariai galėjo nutarti nebalsuoti už A. Butkevičiaus kandidatūrą.

„Didžioji (frakcija – red.past.)“, – teigė I. Šiaulienė, paklausta, kas kaltas, kad A. Butkevičius nebuvo išrinktas Seimo pirmininko pavaduotoju.

„Atsitiko taip, kaip atsitiko. Nepakako balsų. Buvo sutarimas, bet tiesiog, matyt, nepakankamai atsakingai ir įtariam, kad ir partnerių balsų trūko, nes suskaičiavus, kiek trūko – trylikos – išeina, kad mano frakcija visa turėjo visa nebalsuoti. Taip būti negali“, – piktinosi I. Šiaulienė.

Naktį socialdemokratų frakcijos seniūnė tikino, kad A. Butkevičiaus kandidatūrą į Seimo pirmininko pavaduotojus gali būti bandoma pakartotinai teikti jau antradienio posėdyje.

„Mes tarsimės, žiūrėsim rytoj, blaivia galva, Seimas tik pradėjo darbą. Dar turime galimybes išsitaisyti. Seimų istorijoje tai nieko naujo. Yra buvę suklupimų, tik gaila, kad tai nutiko mums“, – sakė I. Šiaulienė.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas ir frakcijos seniūnas R.Karbauskis pripažino, kad žiūrint į skaičius kyla klausimų ir dėl jo frakcijos narių balsavimo.

„Aš matau pagal skaičius, kad kyla klausimas, ar visi 100 proc. balsavo, bet mes turime ketinimą rytoj, jei bus toks sprendimas iš abiejų pusių, perbalsuoti“, – sakė jis.

Pasak R. Karbauskio, A. Butkevičiaus neišrinkimą galėjo lemti nesusipratimas.

„To negalėjo būti specialiai, nes kitas kandidatas iš socialdemokratų frakcijos surinko visus balsus. Pas mus nebuvo jokio susitarimo nei vieno, nei kito kandidato atžvilgiu, nes tokiu atveju išvis nebūtų balsų buvę. Čia kažkas išėjo nepaaiškinamo“, – teigė jis.

Pasak R. Karbauskio, gali būti, kad abiejose frakcijose atsirado A. Butkevičiaus nepalaikančių parlamentarų, tačiau jis nemato problemų socialdemokrato kandidatūrą teikti antrą kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi