Lietuvoje

2016.11.15 09:16

A. Butkevičius neišrinktas Seimo vicepirmininku

ELTA, DELFI.lt, LRT RADIJAS2016.11.15 09:16

Pirmadienį vakare išrinktas naujas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis turės 5 pavaduotojus, bet Seimas kol kas patvirtino tik 4 iš 5 kandidatų – parlamentarams neįtiko dabartinis premjeras Algirdas Butkevičius.

Neatmeta galimybės kandidatūros teikti dar kartą

Daugiausia pastabų opozicija išsakė dėl socialdemokratų į Seimo vicepirmininkus pasiūlyto partijos pirmininko premjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūros. Jis nepatvirtintas Seimo pirmininko pavaduotoju.

V. Pranckietis neatmeta galimybės antrą kartą teikti A. Butkevičiaus kandidatūros į parlamento vicepirmininko postą. Pasak V. Pranckiečio, pagal statutą tai įmanoma, bet jis prieš tai pasitars su A. Butkevičiumi, ar šis nori darkart kandidatuoti.

Antradienio rytą A. Butkevičius pareiškė, kad dėl pakartotinio bandymo tapti Seimo vicepirmininku jis atsiklaus partijos prezidiumo.

Už A. Butkevičių balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 53 parlamentarai ir dar 14 tautos atstovų balsuodami susilaikė. Tam, kad politikas būtų išrinktas, balsavusių „prieš" ir susilaikiusių negalėjo būti daugiau nei balsavusių „už".

A. Butkevičius paliko Seimo rūmus dar oficialiai nepaaiškėjus rinkimų rezultatams.

Konservatorė Irena Degutienė suabejojo, ar premjeras A. Butkevičius, kol nebaigė vyriausybės vadovo pareigų, gali eiti Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas.

„Šis teikimas pats netinkamiausias ir nepriimtiniausias“, – pritarė konservatorius Jurgis Razma.

Jis kritiškai vertino A. Butkevičiaus bandymą sugrįžti į aukštas politines pareigas, nes jo partija gavo kuklų rinkėjų palaikymą. „Raginčiau ramiai pabūti eilinio Seimo nario pareigose, permąstyti, kas ne taip buvo daroma, o ne veržtis į aukštas politines pareigas“, – patarė J. Razma.

Jo nuomone, A. Butkevičiaus paskyrimas į Seimo vicepirmininko pareigas abejotinas teisine konstitucine prasme, nes šiuo metu jis eina ir premjero pareigas.

A. Butkevičius žadėjo, kad, jei būtų paskirtas, daugelį klausimų sieks išspręsti kompromiso būdu. Politikas norėtų kuruoti parlamentinės kontrolės sritį.

Į Seimo vicepirmininkus socialdemokratai pasiūlė ir buvusio Seimo vicepirmininko, buvusio Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo kandidatūrą.

Pirmoji vicepirmininkė – R. Baškienė

Užimti Seimo vicepirminko pareigas didžiausia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pasiūlė Seimo narei Rimai Baškienei ir Seimo nariui Arvydui Nekrošiui.

Pirmąja Seimo pirmininko pavaduotoja tapo R. Baškienė. Už jos kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 105 parlamentarai, prieš balsavo 15 Seimo narių ir dar 14 susilaikė.

Seimo vicepirmininkais taip pat išrinktas A. Nekrošius, socialdemokratas Gediminas Kirkilas ir konservatorė Irena Degutienė.

Už A. Nekrošių balsavo 82 parlamentarai, prieš – 24, dar 27 tautos atstovai susilaikė.

G. Kirkilą palaikė 96 Seimo nariai, 20 tautos atstovų balsavo „prieš“ ir 19 parlamentarų susilaikė.

Konservatorė I. Degutienė sulaukė 101 parlamentaro palaikymo. Prieš ją balsavo 18 Seimo narių, susilaikė – 16 parlamentarų.

Pretenduojanti tapti ir pirmąja Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė akcentavo socialines problemas, demografinius iššūkius. „Tik taip įsivaizduoju savo darbą: bendrauti ir girdėti žmonių problemas“, – sakė ji.

Opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos į Seimo vicepirmininko pareigas pasiūlyta Irena Degutienė akcentavo, kad kuo stipresnė opozicija, tuo ir valdančiajai partijai yra geriau. Vykdydama savo pareigas ji įsipareigojo vykdyti tai, kas parašyta Seimo Statute.

Pirmadienį Seimui pateiktos Statuto pataisos, kur numatyta nuo 7 iki 5 sumažinti Seimo vicepirmininkų skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.