Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.15 09:44

Seimo pirmininku tapęs V. Pranckietis renkasi pavaduotojus

Išrinktasis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pateikė Seimui svarstyti Rimos Baškienės kandidatūrą pirmosios pavaduotojos pareigoms. Abu politikai atstovauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

„Iš tikrųjų manau, kad meilė žmonėms ir darbui lėmė tai, kad ketvirtą kartą esu išrenkama toje pačioje vienmandatėje rinkimų apygardoje Šiaulių rajone, dabar ji truputėlį pakeista, Šiaulių miesto dalis prijungta. Net 41 tūkst. 806 žmonės daugiamandatėje, balsuojant už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, mane reitingavo. Iš tikrųjų dėkoju Lietuvos žmonėms už tokį pasitikėjimą. Manau, kad taip buvo įvertinta ir mano dvidešimties metų buvimas šitoje partijoje. Toje pačioje. Gal dėl to, kad esu žemaitė ir mėgstu pastovumą. Ne tik partijoje, bet ir santuokoje gyvenant jau 35 metus“, – savo privalumus prisistatydama vardijo R. Baškienė.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga deleguos į pavaduotojus dar vieną atstovą Arvydą Nekrošių.

Socialdemokratai į šias pareigas deleguoja Algirdą Butkevičių ir Gediminą Kirkilą, kuris taip pat turėtų vadovauti Europos reikalų komitetui.

Tačiau A. Butkevičius negalės pradėti eiti Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų, kol nebus paskirtas naujas ministras pirmininkas ir suformuota vyriausybė.

Nuo opozicijos Seimo pirmininkui turėtų talkinti konservatorė Irena Degutienė.

Tačiau Seimo pirmininkų pavaduotojų kandidatūroms slaptu balsavimu turi pritarti visas Seimas.

DELFI primena, kad valdančiąją koaliciją sudarė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei socialdemokratai. Jie pasiskelbė Seimo valdančiąja dauguma, kuri formuos vyriausybę.

Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis bei „Tvarka ir teisingumas" dirbs opozicijoje.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga paskelbė, kad opozicija nesiskelbs, nors valdančiajai daugumai nepriklausys. Dar du Seimo nariai sudarys Mišrią grupę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi