Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.14 19:40

Norvegijoje žuvusių lietuvių paiešką sunkina lietus

BNS 2016.11.14 19:40

Norvegijoje po žemės nuošliauža žuvusių lietuvių paieškas sunkina prastos oro sąlygos, sako pirmadienį nelaimės vietoje apsilankiusi Lietuvos ambasadorė Norvegijoje Izolda Bričkovskienė.

Anot jos, gelbėtojai tikisi, kad trijų darbininkų iš Lietuvos kūnų paieška palengvės, kai liausis liję ir pašals.

„Šiuo metu yra labai sunkios sąlygos, nes labai stipriai lyja, ten visur skystas ir labai labai klampus purvas. Gelbėtojai negali pasakyti, kiek giliai jie (kūnai) yra, gali būti apie 10 metrų. Aišku tiek, kad iš tiesų galime sakyti, jog jie žuvo, nes kad būtų kas nors išsigelbėjęs, šansų nėra. Nepaisant to, norvegai mus patikino, kad jie tikrai ieškos, labai laukiama, kad galbūt pašals, tai palengvintų darbą, galima būtų arčiau prieiti prie kai kurių vietų“, – BNS pasakojo ambasadorė.

„Gelbėtojai pasitelkę visą įmanomą techniką, ruošiasi ieškoti stipriais metalo detektoriais, kurie galbūt sureaguotų į mobilųjį telefoną“, – teigė I. Bričkovskienė.

Ji sakė, kad tikslias nelaimės priežastis nustatys tyrimas.

„Geologai ir visos kitos įmanomos tarnybos tirs, ar čia iš tiesų buvo tik gamtos stichija, ar taip atsitiko dėl to, kad kažkas nesaugiai pasielgė, kad galbūt kasė, kur negalima, nors kol kas tokių duomenų nėra. Tyrimas dar tik pradedamas“, – teigė I. Bričkovskienė.

Diplomatė pasakojo, kad žuvusiųjų artimiesiems pirmadienį užuojautą pareiškė Norvegijos premjerė.

„Oficialią užuojautą šiandien pareiškė Norvegijos ministrė pirmininkė. Ji labai šiltai pasisakė, kaip ir visada ji labai gražiai apie lietuvius atsiliepia. Dabar ji sakė, kad jai labai skaudu ir gaila lietuvių, su kuriais taip gražiai sugyvena norvegai, kad jie atrado čia vos ne antrą tėvynę, kad dirba jos tėvynės labui ir yra labai geri darbuotojai, kad jai tikrai labai skaudu ir labai gaila, jinai išreiškė užuojautą artimiesiems per ambasadą, mes būtinai šitą perduosime“, – teigė diplomatė.

Ambasadorė pirmadienį aplankė ir tris išsigelbėjusius lietuvius, dirbusius atokiau nuo nelaimės centro. Pasak I. Bričkovskienės, jie rimtesnių fizinių sužalojimų nepatyrė.

„Aš šiandien su jais mačiausi, kol kas su jais dirba gydytojai ir psichologai, jie bando atsigauti, nes iš tiesų žmonės ištikti labai didelio šoko. Jiems tiesiog tai antras gimimas, lavina ėjo 10 metrų per sekundę greičiu ir jiems pavyko išsigelbėti, nes buvo tolėliau nuo epicentro“, – sakė ji.

Lietuvių kūnų paiešką tęsiančios Norvegijos tarnybos evakavo netoli nelaimės vietos gyvenusius žmones, nes baiminamasi dėl žemės stabilumo apylinkėse.

Trys lietuviai darbininkai ketvirtadienį žuvo po didžiule nuošliauža Norvegijos Siorumo regione. Nuošliauža buvo 420 metrų pločio ir 270 metrų ilgio.

Norvegijos policijos duomenimis, dingę 43-ejų ir 27-erių vyrai Norvegijoje dirbo metus, o 47-erių lietuvis į šią šalį atvyko prieš trejus metus. Pasak ambasadorės, vyrai Norvegijoje dirbo miško valymo darbus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23