Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.14 19:53

Kelmės rajone sužaloto vaiko šeima stebima

Savaitgalį iš Kelmės rajono į Šiaulių moters ir vaiko kliniką atvežtą sunkios būklės mažametį stebi medikai. Jo tėvas, įtariamas neblaivus sužalojęs metų ir keturių mėnesių sūnų, uždarytas į areštinę.

Policija aiškinasi, kaip neblaivus 30-metis tėvas, kurio kraujyje aptikta 2,26 promilės alkoholio, užgriuvo ant mažamečio sūnaus ir kas buvo vėliau. Kelmės greitoji pagalba dėl prasidėjusių traukulių vaiką atvežė į Šiaulius.

„Vaiko būklė yra stabili, akivaizdžių traumos požymių nesimato galvos srityje, kaulų lūžių nėra, vidaus organų sukrėtimų taip pat nėra“, – vardijo Šiaulių moters ir vaiko klinikos direktoriaus pavaduotoja Margarita Valūnienė.

Šiuo metu vaikas tebegydomas ligoninėje. Kadangi jo motina Raseinių ligoninėje pagimdė dar vieną sūnų, mažylį slaugo močiutė.

Nelaimė įvyko Kelmės rajonine atokiame Žirnininkų kaime. Policija atvyko netrukus po medikų. Namuose rasti vaiko tėvas ir 8-erių metų motinos duktė iš pirmosios santuokos bei vaiko seneliai nedaug ką galėjo paaiškinti.

„Šiuo metu mes aiškinamės aplinkybes, ar jis griuvo su vaiku, kokiu būdu buvo sužalotas vaikas. Mažamečio tėvą esame sulaikę, jam pateikti įtarimai dėl sužalojimo ir atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – sako Kelmės policijos komisariato viršininkas Robertas Jagmninas.

Kelmės savivaldybės socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Gendrūta Betingienė atsisakė kalbėti apie probleminę šeimą ir negalėjo paaiškinti, kada paskutinį kartą joje lankėsi, kokių priemonių imasi, kad vaikai augtų saugiai. Šiek tiek šnekesnis buvo Pakražančio seniūnas.

„Tai yra socialiai neorientuota šeima, ji neturi socialinių įgūdžių, mes tas šeimas žinome visas, ir prižiūrime,

ar jie geria. Motina tikrai negeria, o tėvas ir seneliai – taip“, – teigė Kelmės r. Pakražančio seniūnas Alfonsas Sakalauskas.

Į socialinės rizikos šeimų grupę šeima įrašyta prieš keletą metų, kai 29-erių moteris pradėjo gyventi su vaiko tėvu. Abu niekur nedirba, pragyvena iš atsitiktinių darbų ir socialinių pašalpų. Seniūnijoje aštuonios tokios šeimos.

Policija tęsia ikiteisminį tyrimą, vaiko sveikatos būklę stebi medikai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi