Lietuvoje

2016.11.13 21:00

Viceministras viliasi, kad JAV užsienio politika nekeis krypties po prezidento rinkimų

BNS 2016.11.13 21:00

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis sako, jog JAV užsienio politika neturėtų iš esmės keisti krypties prezidentu išrinkus respublikoną Donaldą Trumpą.

„Žiūrėsime, kas bus. Tikėtis kažko visiškai kitokio, negu turėjome daugelį metų, būtų turbūt labai pesimistiška pasakyti, esu tikras, kad bus daugmaž į tą (pačią) pusę, kad turime būti kartu. Mes turime žiūrėti į niuansus, kurie vyksta, bet rinkiminė kampanija yra rinkiminė kampanija, o ilgalaikiai įsipareigojimai yra ilgalaikiai įsipareigojimai“, – BNS sakė R. Karoblis.

Užsienio reikalų viceministras R. Karoblis sekmadienį Briuselyje dalyvauja neformaliame susitikime su Europos Sąjungos (ES) šalių kolegomis. R. Karoblis taip pat dalyvaus ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje pirmadienį, BNS pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Į Briuselį aptarti JAV prezidento rinkimų rezultatų nevyko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, nes pirmadienį jam reikia prisiekti pirmajame naujai išrinkto Seimo posėdyje.

Antradienį vykusiuose JAV prezidento rinkimuose D. Trumpas įveikė savo varžovę demokratę Hillary Clinton. Jis prisieks kitų metų pradžioje.