Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.13 16:40

Sostinėje nuplėšta gatvės lentelė lenkų kalba

BNS 2016.11.13 16:40

Sostinės Varšuvos gatvėje nuplėšta dekoratyvinė gatvės lentelė lenkų kalba, savivaldybė apie įvykį pranešė policijai.

„Prieš valandą-pusantros sužinojau, kad ta lentelė yra dingusi, turbūt labai akivaizdu, kad ji dingusi ne be piktų kėslų, – BNS sekmadienį sakė sostinės meras Remigijus Šimašius. – Tas dalykas, nors ir simbolinis, bet gana rimtas, todėl iš karto pranešėme policijai ir, be abejo, ta lentelė bus atstatyta.“

„Arba tai nepilnavertiškumo kompleksą jaučiančių žmonių nenoras demonstruoti pagarbos ženklus kaimynams ir bendrapiliečiams, arba dar blogiau, (darbas) tų žmonių, kurie nenori, kad mūsų kaimynai lenkai jaustų bendrumą su mumis ir, kaip neseniai apklausose paskelbta, aiškiai pasakytų, kad jie pasiruošę ginti mus agresijos atveju“, – piktinosi meras.

Sostinės Varšuvos gatvėje dekoratyvinė lentelė lenkų kalba buvo atidengta rugsėjį. Vilniuje iš viso yra netoli dešimties dekoratyvinių lentelių kitomis kalbomis – Rusų, Islandų, Žydų, Totorių, Vokiečių gatvėse, Vašingtono aikštėje.

Šio savaitgalio atvejis – nebe pirmasis išpuolis prieš dvikalbes lenteles. Rugsėjį pakabinus lentelę Rusų gatvėje, jau po pusdienio ji buvo užterliota dažais.

Dėl dvikalbių lentelių į teismą kreipėsi Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje, siekdama įrodyti, kad dekoracinės lentelės kabinamos neteisėtai. Vyriausybės atstovė Vilda Vaičiūnienė teigia, kad ne lietuvių kalba užrašytos lentelės  prieštarauja teisės aktams, kuriuose nurodoma, kad Lietuvoje viešieji užrašai yra valstybine kalba.

Savo ruožtu savivaldybė mano, kad pakabintos dvikalbės lentelės nepažeidžia įstatymų, nes jų tikslas nėra informacinis – jos yra dekoratyvinės, kabinamos ne kiekvienoje gatvėje, skirtos parodyti pagarbą tautinių mažumų atstovams, tautų ryšiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi