Lietuvoje

2016.11.12 11:10

T. Žilinskas kritikuoja vyriausybės planą mažinti etatų visoms įstaigoms vienodai

BNS2016.11.12 11:10

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas kritikuoja kadenciją baigiančios vyriausybės planą 5 proc. mažinti etatų centrinės valdžios sektoriuje ir taip atleisti beveik 3 tūkst. tarnautojų.

Projektą dėl tokio vyriausybės nutarimo parengė jo paties vadovaujama ministerija.

„Mes gavome vyriausybės pavedimą parengti vyriausybės nutarimą ir, aišku, vykdome, nes tai yra vyriausybės valia, bet aš pats žiūriu skeptiškai“, – BNS sakė T. Žilinskas.

Ministro nuomone, valstybė pirmiausia turėtų sukurti metodiką, pagal kurią būtų apskaičiuojama, kiek kokioje įstaigoje etatų reikia.

„Mano pozicija buvo, kad turėtumėme parengti metodiką ir viską apskaičiavus eiti tuo mažinimo ar didinimo keliu“, – teigė T. Žilinskas.

„Mano nuomone, taip užsimerkus rėžti visiems po lygiai 5 proc. nėra teisingas kelias. Reikia įvertinti visų institucijų vykdomas funkcijas, galimą dubliavimąsi, krūvius. Žiūrėti reikėtų labiau individualiai“, – pridūrė jis.

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus atstovas spaudai Mindaugas Janulionis BNS sakė, kad pasiūlymas dėl etatų mažinimo 5 proc. buvo pateiktas Valstybės valdymo tobulinimo komisijoje. Tuomet pritarta pasiūlymui mažinti pareigybių skaičių ne mažiau kaip 5 proc. kiekvieno ministro valdymo srityje, bet ne konkrečiai kiekvienoje įstaigoje.

„Taigi, ministrams buvo suteikta galimybė, peržiūrėjus savo valdymo srities įstaigas, apsispręsti dėl pareigybių skaičiaus mažinimo. Pareigybių skaičiaus mažinimą galima būtų sieti su numatomu valstybės biudžeto lėšų valstybės valdymui 2017 metų mažinimu“, – teigė M. Janulionis.

Anot jo, biurokratinio aparato mažinimas ne mažiau kaip 5 proc. leis įvertinti darbuotojų efektyvumą ir jų funkcijoms atlikti reikalingą darbuotojų skaičių.

„Mažinant pareigybių skaičių taip pat siekiama išvengti biurokratų funkcijų dubliavimo ir taip efektyvinti darbo našumą bei, žinoma, taupyti biudžeto lėšas“, – sakė premjero atstovas.

Iš viso centrinės valdžios sektoriaus aparatą numatoma mažinti nuo maždaug 58 tūkst. iki 55 tūkst. etatų.