Lietuvoje

2016.11.11 13:35

JAV generolas: bendradarbiavimo apimtys su Lietuvos kariuomene tik didės

LRT.lt2016.11.11 13:35

Penktadienį Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas aptarti saugumo situacijos ir karinio bendradarbiavimo susitiko su Jungtinių Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vadu generolu majoru Marku C. Schwartzu, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

J. V. Žukas padėkojo M. C. Schwartzui už visokeriopą paramą Lietuvos kariuomenei, ypatingai Specialiųjų operacijų pajėgoms, supažindino su kariuomenės vystymo planais ir pasirengimu reaguoti į įvairaus tipo grėsmes. Be to,  Lietuvos kariuomenės vadas pakvietė JAV Specialiųjų operacijų pajėgas Europoje ir toliau aktyviai dalyvauti karinėse pratybose mūsų regione, siekiant gerinti sąveiką ir veiksmų suderinamumą su mūsų šalies Specialiųjų operacijų ir kitomis pajėgomis.

Savo ruožtu JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vadas patikino, kad JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Europoje bendradarbiavimo apimtys su Lietuvos kariuomene ateityje tik didės. Be to, JAV  generolas padėkojo Lietuvos kariuomenei už indėlį  teikiant bendrą paramą Ukrainos kariuomenei.

Lietuvos kariai Ukrainoje drauge su JAV, Kanados ir Lenkijos kariais sėkmingai moko ukrainiečius pagal NATO standartus planuoti karines operacijas  ir individualių kario įgūdžių.

M. C. Schwartzas  JAV Specialiųjų operacijų pajėgoms Europoje vadovauja nuo šių metų birželio 8 dienos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.