Lietuvoje

2016.11.11 15:34

Kauno darželio darbuotojų rankinėse – psichotropiniai vaistai?

Rafael Achmedov, DELFI.lt2016.11.11 15:34

Penktadienį Kauno apylinkės prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje žiniasklaidai buvo pristatyti ikiteisminio tyrimo duomenys dėl galimai vaikui duodamų vaistų Kauno vaikų lopšelyje – darželyje „Bitutė“.

Vienas iš darželio auklėtinių buvo pristatytas į Kauno klinikas, jo organizme buvo rasta benzodiazepinų grupei priskiriamų medikamentų, dėl ko buvo sutrikdyta vaiko sveikata.

„Kauno klinikose buvo nustatyta, kad vaiko organizme rasta nervų sistemą veikianti medžiaga. Šiuo metu yra apklausta keliasdešimt asmenų. Buvo atlikta krata ugdymo įstaigoje, darželio personalo paprašyta pateikti turimus medikamentus. Jie tai geranoriškai atliko“, – apie tyrimo eigą kalbėjo Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkas Stanislovas Zaikinas.

Šiuo metu tiriamos kelios versijos. Toksikologų pateikta versija dėl to, kad vaikas gavo medikamentų darželyje neatmestina.

„Kol kas duomenų nėra, kad vaikas lopšelyje – darželyje gavo medikamentų. Pedagogai susirūpinę, kad yra nuteisti be teismo. Tikimės atskleisti šią situaciją. Kratos metu pedagogai pateikė rankines. Policija rado jose rado medikamentus, tačiau nėra objektyvių galimybių, kad šie vaistai susiję su klinikose nustatytais vaiko būklės rezultatais. Iš pirminių ekspertų pranešimų, vaikų darželio personalo rankinėse rasta vaistų kurie siejami su benzodiazepinų grupei. Tai pat atliktos apžiūros ir vaiko tėvų namuose“, – sakė Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Renata Oželienė

Pasak prokurorės, šiai dienai įtarimai nėra pareikšti.

DELFI primena, kad spalio pabaigoje į Kauno klinikų vaikų Skubios pagalbos skyrių atgabentas vangus ir mieguistas dviejų metų vaikas, kuris, kaip įtariama, buvo apsvaigintas psichotropinėmis medžiagomis. Darželis-lopšelis „Bitutė“ iš kurio vaikas nuvežtas tiesiai į ligoninę, įtarimų sukėlė ne tik berniuko mamai, bet ir tyrėjams.

Kauno apskrities policijos atstovai DELFI patvirtino, kad darželyje atlikta krata. Tuo metu daugiau informacijos jie teikti negalėjo dėl to, kad atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai.

Prokurorė Renata Oželienė teigė, kad tai jautri byla, nes joje kalbama apie vaikus. „Tyrimas vyksta intensyviai“, – sakė ji.

„Vaikučiui vos dveji metukai, o darželio pozicija – kategoriškai neigti viską, kas susiję su medikamentais“, – sakė R. Oželienė. Anot prokurorės, vienos detalės tyrime ji tikrai nematanti pagrindo slėpti – kratos darželyje „nebuvo nevaisingos“.

Prokurorė R. Oželienė teigė, kad tyrime kaip specialiosios liudytojos apklaustos abi vienos darželio grupės auklėtojos, tačiau įtarimai niekam nepareikšti. Apklausta ir tos grupės „šeimininkutė“. Kaip BNS sakė Kauno apygardos prokuratūros atstovė Erika Bogusevičiūtė, „tyrėjai yra ėmęsi priemonių, kad visos trys (darbuotojos – BNS) būtų patikrintos, ar jų organizme nėra likučių tų medikamentų“, – sakė prokuratūros atstovė.

R. Oželienė prašė ir į šį darželį savo vaikus vedančių ar anksčiau vedusių tėvų pagalbos. Jei vaikas yra buvęs panašios būklės, kaip šiuo atveju į ligoninę patekęs vaikas, prašoma pabendrauti su bylą tiriančiais pareigūnais iš Žaliakalnio komisariato. Anot prokurorės, tyrime svarbi kiekviena detalė. O kokios medžiagos rasta mažylio organizme paaiškės tik po medikų atlikto išsamaus tyrimo, kuris užtruks ne vieną dieną, o gal net ir ne vieną savaitę.

„Vertinant tokius klinikinius simptomus ir nematant kitos priežasties (nes vaikas nekarščiavo) buvo nuspręsta atlikti testą. Šlapime rasti benzodiazepinų pėdsakai. Tai reiškia, kažkokiu būdu į vaiko organizmą pateko šios grupės medikamentas. Kokia forma, neaišku“, – spalio paskutinėmis dienomis DELFI sakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, profesorius Rimantas Kėvalas.

Jis pripažino pirmą kartą susidūręs su tokiu atveju. Vaiką į ligoninę iš darželio atvežusi mama įsitikinusi, kad dvimetis raminamųjų gavo vaikų darželyje.

Istorija ne pirma?

Panašu, kad ši istorija nė vienintelė nutikusi šiame darželyje Į DELFI kreipėsi kaunietė Milda (vardas pakeistas, duomenys redakcijai žinomu – DELFI). Jos dukra taip pat iki šiol lanko darželį „Bitutė“. Tiesa, netrukus mergaitė bus pervesta į kitą ugdymo įstaigą. Prieš porą metų jai nutiko visiškai tokia pati situacija. Mergaitė darželį pradėjo lankyti 2014 metų rudenį. Tėvai iškart pastebėjo, kad pasiėmus dukrelę ji sunkiai atpažįstama – buvo labai vangi, sunkiai bendravo ir reagavo į aplinką.

Tėvai kreipėsi į šeimos gydytoją, šis rekomendavo pasikonsultuoti su psichiatru. Šis teigė, kad galbūt mergaitė sunkiai adaptuojasi darželyje. Tačiau tėvai buvo kitos nuomonės – drąsi ir komunikabili mergaitė buvo lyg nesava. Mamai kilo įtarimų, kad dukrai duodama kažkokių medikamentų.

„Aš nuėjau tiesiai pas direktorę ir pasakiau, kad dukrai duodami kažkokie vaistai. Aš to negalėjau įrodyti, tačiau buvau tikrai ir pareikalavau dukrą perkelti į kitą grupę“, – DELFI pasakojo mama.

Perkėlus mergaitę į kitą grupę baigėsi ir problemos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.