Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.11 10:19

Šalies vadovai pasveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

LRT.lt 2016.11.11 10:19

Lietuvos aukščiausi asmenys penktadienį sveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga.

D. Grybauskaitė: abi šalys ypač suartėjo kaip partnerės

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones Nepriklausomybės dienos proga, rašoma pranešime spaudai.

Prezidentės teigimu, Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės siekis, žmonių drąsa ir pasiryžimas gyventi laisvoje, stiprioje, savo piliečius ir jų interesus ginančioje šalyje atvedė abi šalis tuo pačiu istoriniu keliu. Sveikinimo laiške šalies vadovė pabrėžė, kad šiandien tai reiškia tvirtą įsipareigojimą ir atsakomybę ginti abi valstybes siejančias demokratines vertybes ir iškovotą laisvę.

Šiais metais minimos dvidešimt penktosios atkurtų Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių metinės.

Anot prezidentės, per šiuos metus abi šalys ypač suartėjo kaip partnerės ir sąjungininkės, o vieningas Lietuvos ir Lenkijos iššūkių suvokimas lemia abipusiu supratimu ir parama grįstą dialogą svarbiausiais transatlantinės ir žemyno darbotvarkės klausimais.

Šalies vadovė pabrėžė, kad atsakingas bendradarbiavimas ir bendrų strateginių projektų įgyvendinimas reikšmingai prisideda prie bendrų tikslų ir mūsų žmonių laisvės, jų saugumo bei gerovės užtikrinimo.

Prezidentė Lenkijos vadovui palinkėjo laimės ir sveikatos, o Lenkijai ir visiems šalies žmonėms visokeriopos sėkmės, ilgų gerovės bei klestėjimo metų.

A. Butkevičius: mus vienija bendri tikslai

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius vyriausybės vardu pasveikino Lenkijos premjerę Beatą Szydlo ir visus šios šalies gyventojus Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga.

„2016 metai ypatingi mūsų šalių istorijoje – šiemet švenčiame Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-erių metų jubiliejų. Lietuva nepaprastai vertina artimą partnerystę ir bendradarbiavimą per šį laikotarpį. Džiaugiuosi, kad šiandien, kaip ir prieš 25 metus, mus vienija bendri tikslai: laisvė, pagarba žmogaus teisėms, gerovė, saugi ir taiki kaimynystė. Tikiu, kad bendromis pastangomis ir pasikliaudami vieni kitų parama ir toliau kartu sieksime įgyvendinti šiuos tikslus“, – sakoma Lietuvos vyriausybės vadovo sveikinime.

Ministras pirmininkas reiškia Lenkijos premjerei nuoširdžią pagarbą ir linki Lenkijos vyriausybei ir žmonėms visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir gerovės.

L. Linkevičius: Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik šimtmečius besitęsianti bendra istorija

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Witoldą Waszczykowskį ir visus Lenkijos žmones su Nepriklausomybės diena.

„Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik šimtmečius besitęsianti bendra istorija, tačiau ir bendri dabartiniai iššūkiai ir interesai. Regioninio saugumo stiprinimas įgyvendinant NATO susitikimo Varšuvoje sprendimus, bendra pozicija reaguojant į agresyvius Rusijos veiksmus, koordinuota ir nuosekli mūsų šalių parama europinėms Rytų partnerystės šalių aspiracijoms, bendrų energetikos ir transporto projektų vystymas šiandien yra svarbiausi mūsų uždaviniai. Tik dirbdami petys į petį galėsime sėkmingai kovoti su šiais iššūkiais. Mūsų bendra istorija patvirtina, kad būdami vieningi galime kartu labai daug ką nuveikti“, – pažymėjo L. Linkevičius.

Ministras išreiškė įsitikinimą, kad dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos santykiai bei bendradarbiavimas tarptautiniuose forumuose ateityje tik dar labiau stiprės.

1918 m. lapkričio 11 d. Lenkija atkūrė nepriklausomybę po 123 metus trukusio šalies padalinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi