Lietuvoje

2016.11.10 17:14

VTEK pradėjo tyrimą dėl LNOBT vadovo G. Kėvišo

BNS2016.11.10 17:14

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo elgesio.

Kaip pranešė VTEK, tyrimas dėl jo galimo interesų supainiojimo pradėtas portalo „Ekspertai.eu“ pranešimo pagrindu. Jame teigiama, jog šių metų gegužę G. Kėvišo vadovaujamas LNOBT pasirašė sutartį su Kipre registruota ofšorine įmone „Riverside Music Ltd“, kurios savininkas yra G. Kėvišo sūnus. Sutarties objektas – rumunų operos solistės koncerto organizavimas šių metų birželį.

VTEK turimi duomenys rodo, kad minėtą sutartį pasirašė LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotojas, tačiau VTEK aiškinsis, ar sprendimo rengimo ar svarstymo procedūros nebuvo veikiamos teatro vadovo privataus intereso.

Portalas 15min.lt duomenimis, LNOBT šiemet sudarė mažiausiai tris sutartis su Kipre registruota įmone „Riverside Music Limited“. Portalo duomenimis, už beveik 400 tūkst. eurų per tarpininką „Riverside Music Ltd“ apmokėti honorarai ir tarpininko išlaidos rengiant Lietuvoje Londono simfoninio orkestro bei Rumunijos solistų trio.

Užsienio atlikėjų pasirodymų šiuo metu analizuoja ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

G. Kėvišas Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui vadovauja nuo 2002 metų. Neseniai konkurso metu jis buvo išrinktas dar vienai penkerių metų kadencijai.

Įprasta tvarka šis konkursas turėjo būti skelbiamas 2017 metais, tačiau buvo metais paankstintas. Konkursą organizavusios Kultūros ministerijos atstovai sakė, kad jis skelbtas anksti, siekiant sklandžios vadovų kaitos. Tuo metu opozicija įtaria, kad paskirti LNOBT vadovą norėta iki spalį vykusių Seimo rinkimų, po kurių ministerijos vadovybė pasikeis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt