Lietuvoje

2016.11.10 16:30

S. Skvernelis beveik tikras, kad Darbo kodeksas ir socialinis modelis bus atidėtas

BNS2016.11.10 16:30

„Valstiečių“ kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis beveik tikras, kad naujasis Darbo kodeksas ir socialinis modelis bus atidėtas, tačiau jis ketina išklausyti ir darbdavių atstovų argumentus.

S. Skvernelio teigimu, esama 90 proc. tikimybės, jog įstatymų įsigaliojimas bus atidėtas, tačiau kitą savaitę jis dėl to ketina tartis darbdaviais ir profesinėmis sąjungomis.

„Aš noriu pats įsigilinti pakankamai ir išklausyti kitas puses, kitą savaitę turėsiu susitikimų su darbdaviais, įvairiomis konfederacijomis. Dar kartą išklausyti, priimti svarbiausius argumentus ir išgirsti juos“, – portalo delfi.lt konferencijoje ketvirtadienį teigė S. Skvernelis.

Kalbėdamas apie lankstesnes galimybes darbuotojams, pavyzdžiui, dirbti daugiau valandų per dieną, bet turėti tris laisvadienius per savaitę, S. Skvernelis teigė, kad naujasis Darbo kodeksas čia siūlo gerų alternatyvų, todėl negalima teigti, kad jis yra vien tik blogas.

„Naujasis kodeksas daug šioje vietoje sprendžia klausimų, sakyti, kad yra vien tik blogiau, taip sakyti negalima ir taip nesakysiu, darbo sutarčių įvairovė pakankamai gera, aišku, nulinės darbo sutartys buvo numatytos, kas buvo pakeista, yra rizikingos“, – tikino kandidatas į premjerus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį pareiškė, kad Darbo kodekso įsigaliojimas bus atidėtas pusei metų ir įsigaliotų tuomet, kai bus suderintas su Trišale taryba. Anot jo, „vyrauja nuomonė“, kad reikėtų atidėti ir viso socialinio modelio įgyvendinimą.

LVŽS lyderio nuomone, Darbo kodeksas kelia nesaugumo jausmą darbuotojams ir skatina emigraciją.

Lapkričio pradžioje baigiantys kadenciją parlamentarai Darbo kodeksą šiek tiek pataisė. Pakeitimai priimti, atsižvelgiant į prezidentės Dalios Grybauskaitės pastabas. Tada parlamentarai nutarė veto atmesti, bet pagal prezidentės siūlymus teikti pataisas ir patobulinti kodeksą. Seimas priėmė pakeitimus dėl šešių prezidentės pastabų, o dar į 13 kol kas neatsižvelgė.