Lietuvoje

2016.11.10 12:12

S. Skvernelis per oficialius susitikimus žada kalbėti lietuviškai

ELTA2016.11.10 12:12

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Saulius Skvernelis sako, kad, tapęs vyriausybės vadovu, per oficialius susitikimus bendraus lietuvių kalba. 

Pasak S. Skvernelio, užsienio kalbų mokėjimas – ne jo stiprioji vieta, nors iki šiol turimų įgūdžių pakako.

„Aišku, viena iš problemų yra, ir aš tai puikiai žinau, – tai aš laisvai nekalbu angliškai. Tiek, kiek man reikėjo iki šiol bendrauti, susikalbėti, problemos nekilo. Bet tikrai nebus taip, kad oficialiuose susitikimuose, renginiuose nebandysiu parodyti, kad esu tas, kuo nesu. Yra oficiali lietuvių kalba, jeigu bus reikalinga vertimai, tai jie bus“, – portalo „15min.lt“ konferencijoje ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Būsimasis premjeras informavo, kad šiuo metu tobulina užsienio kalbos įgūdžius, mokosi anglų kalbos. „Ir tai darysiu ateityje“, – užtikrino jis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ne kartą pabrėžė, kad būsimiems ministrams ketina kelti profesionalumo kriterijų, į kurį įeina ir užsienio kalbų mokėjimas.

Tiesa, D. Grybauskaitė nebuvo linkusi tiesiai atsakyti, ar, jos manymu, potencialus kandidatas į ministrus pirmininkus S. Skvernelis atitinka šiuos profesionalumo kriterijus.

„Manyčiau, kad valdančioji dauguma siūlys man premjero kandidatūrą, ir aš darysiu sprendimą, teikdama premjero kandidatūrą Seimui“, – yra sakiusi D. Grybauskaitė.

Dėl užsienio kalbos mokėjimo šalies vadovė yra „egzaminavusi“ Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos vyriausybės ministrus.

46-erių S. Skvernelis turi mechaniko inžinieriaus ir teisininko išsilavinimą, nurodo mokąs anglų, rusų ir lenkų kalbas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.