Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.10 13:03

A. Butkevičius sulaukė skambučio iš JAV: Lietuva tegu neišgyvena

ELTA 2016.11.10 13:03

Po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose premjeras Algirdas Butkevičius teigia sulaukęs atsakingo diplomato skambučio iš už Atlanto ir nuraminimo Lietuvos žmonėms.

„Vakar man paskambino iš Čikagos vienas labai atsakingas diplomatas ir pasakė, kad tikrai Lietuva tegul nepergyvena. Jisai yra ir Donaldo Trumpo rėmėjas, ir turi neblogų santykių su juo. Tas žmogus (pavardės nenoriu minėti) ne kartą lankėsi Lietuvoje ir pasakė tokius žodžius: „Jisai yra ir geras derybininkas, ir geras ekspertas“, – interviu „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė premjeras.

Pasak A. Butkevičiaus, įtampos dėl Rusijos grėsmės ir D. Trumpo ankstesnių pasisakymų nereikėtų jausti.

„Manau, kad per rinkimų kampanija daugelis taiko įvairiausių taktikų. Tikiuosi, kad tikrai tie visi jo pasisakymai nebus įgyvendinti ir grįš į natūralią realybę. Reikia suprasti, kad yra ir Kongresas, ir Senatas, ir nereikia įsivaizduoti, kad jau prezidentas vienašališkai priiminėja sprendimus ir vykdo užsienio politiką, nederindamas su kitomis atsakingomis politinėmis institucijomis“, – ramino A. Butkevičius.

Premjeras kalbėjo, kad Lietuva ir toliau yra pasiruošusi glaudžiai bendradarbiauti su JAV, ypač kovoje su šiandienėmis pasaulyje kylančiomis grėsmėmis bei iššūkiais, vardijo, jog Lietuvą ir JAV vienija strateginė partnerystė, tarptautinio ir regioninio saugumo siekis, tvirta draugystė, bendrų vertybių gynimas bei abipusė pagarba ir parama.

„Tikiuosi, kad tiek užsienio politikoje, tiek ekonomikos srityje mūsų santykiai toliau išliks glaudūs ir stiprūs. Turiu pabrėžti, kad tarp Lietuvos ir JAV visada buvo geri ir politiniai, ir ekonominiai santykiai, ir užsienio politika buvo vedama labai teisingu keliu“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Premjeras pabrėžė, kad eksportas į JAV vien šiais metais išaugo 38 proc., o tai yra vienas stipriausių augimų. Jis taip pat priminė, kad Lietuva yra tvirtai įsipareigojusi padidinti gynybai skiriamas lėšas, ir aiškino, kad nuosekliai vykdo savo įsipareigojimus.

„Jau ateinančių metų mūsų valstybės biudžeto asignavimuose gynybos saugumui užtikrinti bus pasiektas beveik 1,8 proc. nuo BVP skiriamų asignavimų šiai sričiai“, – teigė A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi