Lietuvoje

2021.11.11 10:07

Lietuva prašo Jungtinių Tautų sukurti humanitarinį koridorių Baltarusijoje esantiems migrantams

atnaujinta 10.21
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.11.11 10:07

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad Lietuva prašys Jungtinių Tautų (JT) paspausti Baltarusiją, kad būtų sukurtas humanitarinis koridorius ten esantiems migrantams į kilmės šalis.

„Pagrindinis klausimas, kurį mes siekiame kelti yra humanitarinio koridoriaus iš pasienio per Gardiną atidarymas tiems žmonėms grįžti atgal į jų namus. Mūsų žiniomis, iš informacijos, kuri mums yra prieinama socialiniuose tinkluose, yra žmonių, kurie nori grįžti nuo pasienio į Iraką, į kitas valstybes. Vienintelė tarptautinė organizacija, kuri gali daryti spaudimą iš Baltarusijos vidaus, yra Jungtinės Tautos“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė G. Landsbergis.

Landsbergis: prezidentas seniai supykęs ant tų, kurie ragina skiepytis

Anot jo, JT Saugumo tarybos darbotvarkė dar nėra patvirtina, tad Lietuva siekia, kad minėtas klausimas būtų įtrauktas į ją.

„Praktiškai Gardino oro uostą būtų galima naudoti kaip kaip išgabenimo oro uostą, suteikiant tiems žmonėms galimybę ne laukti kažkokio išsigelbėjimo Baltarusijos miškuose, o tiesiog grįžti namo“, – dėstė G. Landsbergis.

Anot ministro, apie migrantų išgabenimą iš Baltarusijos kalbėta su Irako, Europos Sąjungos atstovais.

„Gabenimas nėra iššūkis, suteikimas tokios galimybės yra“, – komentavo G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras tikino, kad pokalbiai dėl galimybių Europos Sąjungai padėti Lietuvai kovoje su neteisėta migracija nuolat vyksta.

„Mes visą laiką išsakėme, kad laukiame pasiūlymų apie alternatyvius instrumentus ir būtume pasiruošę išsiklausyti, bet, kita vertus, mes siekiame aiškiai ir skaidriai paaiškinti situaciją, su kuria mes dabar susiduriame: siena yra dabar tik statoma, jis bus pastatyta per metus, ji kainuoja daug pinigų, Europos Komisija kol kas neranda galimybių finansuoti, teisinė bazė yra tokia, kokią mes turime arba kokią yra suformavę tarptautiniai teismai“, – komentavo G. Landsbergis.

Jis priminė, kad Lietuva turi ambasadą Minske, kur migrantai gali pateikti prieglobsčio prašymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt