Lietuvoje

2021.11.11 06:54

Lietingi orai grįžta: temperatūra nekils aukščiau 10 laipsnių, o vėjo gūsiai gali sustiprėt iki 18 m/s

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.11.11 06:54

Ketvirtadienį į šalį sugrįš lietus. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas, pirmiausia lietus pasieks šiaurinę šalies dalį, tačiau įdienojus krituliai išsisklaidys po visa Lietuvą. Taip pat perspėjama apie stiprėjantį vėją. Ketvirtadienį jo gūsiai vietomis sieks ir 18 m/s.

Ketvirtadienio dieną padangė išliks debesuota, tik vietomis pasitaikys nedideli pragiedruliai. Kadangi slinks atmosferos frontas, tai ir debesų juosta ateis su drėgnesniais orais. Pirmiausia ji pasuks į šiaurinę šalies dalį, tačiau iki vakaro lietus išsisklaidys po daugelį rajonų. Vyraus nedidelis lietus.

Rūkas pasirodys tai vienur, tai kitur. Vėjas bus pietvakarių, vakarų krypties, bus vidutinio stiprumo, o prie jūros įdienojus gūsiai gali siekti ir 15–18 m/s.

Aukščiausia dienos temperatūra sieks 5–9 laipsnius šilumos, Aukštaitijoje vietomis išliks tik 4 laipsniai aukščiau 0. Šilčiausia išliks prie jūros – čia prognozuojama, kad temperatūra kils net iki 10 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį truputį palis. Vėjas bus vakarinių krypčių, 8–13 m/s, naktį pajūryje gūsiai gali siekti ir 16 m/s. Temperatūra nukris iki 1–6 laipsnių šilumos, pajūryje išsilaikys ir 8 laipsnių šiluma.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Alytaus ligoninės COVID-19 skyrius
COVID-19 TRUMPAI